Tanaks gatavojas pagarināt līgumu ar “Toyota”

16/08/2019 |

Foto: wrc.com

Igauņu rallija zvaigzne Ots Tanaks, neskatoties uz spekulācijām par iespējamo komandas maiņu, jau šomēnes gatavojas parakstīt jaunu līgumu ar “Toyota Gazoo Racing”.

Tanaks pameta “M-Sport” vienību, lai pievienotos “Toyota” rūpnīcas komandai 2018. gada pasaules rallija čempionāta sezonā. Jau pērn viņš konkurēja par titulu, tika izcīnītas četras uzvaras, bet vairāki neveiksmīgi posmi maksāja daudz punktus, kā rezultātā kopvērtējumā tika gūta trešā vieta, piekāpjoties Sebastjēnam Ožjē un Tjerī Noivilam.

Vēlmi nolīgt Tanaku uz 2020. gada sezonu izrādījušas “M-Sport” un “Hyundai” komandai, bet respektablais portāls “Motorsport.com” ziņo, ka sportists tomēr jau faktiski pieņēmis lēmumu palikt “Toyota” sastāvā, un drīz pagarinās līgumu. Šobrīd viņš ir pasaules čempionāta līderis ar aizvadītajos posmos sasniegtām četrām uzvarām, turklāt tuvākais sekotājs Ožjē atpaliek jau 22 punktus.

“Mēs veicam nopietnas pārrunas,” paziņojis Tanaks. “Aizvien neesam nonākuši pie vienošanās, bet ceru, ka to izdarīsim. Gribu galīgo lēmumu pieņemt drīz. Ceru, ka ap posmu Vācijā būsim tikuši galā.”

Jautāts, vai ir pārliecināts, ka Tanaks startēs komandā arī nākamgad, tās vadītājs Tomijs Makinens teica: “Es teiktu, jā. Ja es domātu kā pilots, tad tehnika, ko piedāvājam, ir drošs variants. Viņš ir labi sapraties ar mašīnu, un viņam vairs nav, ko mācīties. Viņš pārzina to, kā ar šo mašīnu jābrauc jebkādos apstākļos. Kad iesēdies jaunā auto, tas ir jāapgūst no sākuma, uzreiz tas nav iespējams, vienmēr prasa laiku, lai sapratu, kā būt ātram. Tagad viņam tikai jākoncentrējas savam darbam. Kopā ar mums viņam ir lielākās iespējas garantēt panākumus.”

Tikmēr Kreigs Brīns, kurš “Hyundai” pievienojās nesen, nākamgad piedalīsies vairāk posmos komandas sastāvā, tiesa, šobrīd nekas vairāk nav zināms.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool