Šonedēļ startē rallija čempionāti Somijā un Norvēģijā

13/01/2022 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Ar ziemas sacensībām šajā nedēļas nogalē startēs nacionālie rallija čempionāti gan Somijā, gan Norvēģijā, kamēr Zviedrijā pirmais posms aizvadīts jau pagājušajās brīvdienās. “Sigdalsrally” uz starta izies arī viena latviešu ekipāža.

Somijas rallija čempionāts sāksies ar “Arctic Lapland Rally”, kas norisināsies 14. un 15. janvārī, katrā no dienām sportistiem mērojot piecus ātrumposmus, bet kopējā to distance sastādīs 223 kilometrus. Kā allaž novērojams sacīkstēs Somijā, arī šoreiz pieteicies ievērojams dalībnieku skaits – 134 ekipāžas. Ar pirmo numuru trasē dosies bijusī WRC zvaigzne, tagadējais “Toyota” rūpnīcas komandas vadītājs Jari-Mati Latvala, kurš startēs ar vēsturisko “Toyota Celica Turbo 4WD”. Miko Eskelinens pirmo reizi trasē būs redzams ar “Ford Fiesta RS WRC”, bet ar “Rally2” klases spēkratiem startēs tādas vietējās zvaigznes kā pagājušās sezonas SM1 ieskaites čempions Emils Lindholms, Miko Heikile, Tēmu Asunmā, Juha Salo un Ēriks Pietarinens. Brauks arī igauņi Egons Kaurs (“Volkswagen Polo GTI R5”), Rolands Murakass (“Ford Fiesta Rally2”) un Prīts Koiks (“Ford Fiesta Rally2”). Kopumā šosezon Somijas čempionātā paredzēti septiņi posmi, bet pēc šī nākamie gaidāmi februārī un martā.

15. janvārī ar “Sigdalsrally” uzsāksies arī Norvēģijas rallija čempionāta sezona. Sacīkstēs notiks astoņi ātrumposmi ar kopgarumu 83 km, bet pieteikušās tām ir 94 ekipāžas. Starp pilotiem būs arī pagājušās sezonas čempions Franks Tore Larsens un viņa tuvākie sekotāji Ole Kristians Veibijs un Mariuss Āsens, tāpat spēcīgais Anderss Grondals un citi. Ar 40. numuru trasē dosies Latvijas braucēji Mikus Grantiņš un Aldis Hanzens, kuri startēs ar “Mitsubishi Lancer Evo VI”. Pērn šī ekipāža aizvadīja sacensības gan Latvijā, gan Norvēģijā un Vācijā. Norvēģijas čempionātā šogad plānoti septiņi posmi, no kuriem ziemas ralliji būs pirmie trīs.

Zviedrijas rallija čempionāta pirmais posms “North Rally Boden” tikmēr aizvadīts jau pagājušās nedēļas nogalē. 7. janvārī braucēji ziemīgos apstākļos veica septiņus ātrumposmus 123 km kopgarumā, bet uzvaru izcīnīja iepriekšējo divu sezonu Zviedrijas čempions Pers-Gunars Andersons (“Ford Fiesta Rally2”), kurš savulaik bija “Suzuki” un “Proton” rūpnīcu komandu braucējs pasaules čempionātā. Andersons par 1 minūti un 17 sekundēm pārspēja Pontusu Tidemandu (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kamēr trešo vietu guva Jonass Akesons (“Škoda Fabia R5”). Rallijā uz starta izgāja 50 ekipāžas. Savukārt visā sezonā šogad Zviedrijā iecerēti pieci posmi, pārējie no kuriem notiks vasarā.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool