Solberga ekipāža izcīna uzvaru “Rally Alūksne 2019”

Norvēģu rallija pilots Olivers Solbergs pirmo reizi karjerā kļuvis par absolūtās ieskaites uzvarētāju – tas viņam izdevās, debitējot pie R5 klases auto stūres piektdien un sestdien notikušajā “Rally Alūksne 2019”.

Iepriekšējās sezonas startējis ar priekšpiedziņas auto, Solbergs tieši Alūksnē aizvadīja pirmās sacīkstes ar jauno “Volkswagen Polo GTI R5” sacīkšu spēkratu. “Sports Racing Techologies” komandas braucējs vadību pārņēma pēc sestā ātrumposma, kad aizsteidzās priekšā ukrainim Valērijam Gorbanam, kurš startēja ar “Mini John Cooper Works WRC” un bija līderis jau pēc piektdienas vakarā veiktajiem diviem dopiem. Šodien Solbergs bija ātrākais piecos ātrumposmos un finišēja 16 sekundes priekšā Gorbanam.

Trešajā vietā sacīkstes noslēdza poļu pilota Lukaša Habaja (“Škoda Fabia R5”) ekipāža, kas vien par nepilnām sešām sekundēm pārspēja igauni Egonu Kauru (“Ford Fiesta Proto”). Stabilā piektajā vietā ierindojās polis Tomažs Kasperčiks (“Ford Fiesta R5”), uzvarētājam zaudējot divas ar pusi minūtes. Pirmais piecinieks startēja “LRC ABS” grupas ieskaitē.

No latviešiem ātrākie bija Emīls Blūms/Didzis Eglītis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri finišēja sestie kopējā ieskaitē un uzvarēja “LRC2” grupā. Aiz viņiem, ieņemot septīto vietu kopējā ieskaitē un uzvarot “LRC1” vērtējumā, finišu sasniedza Edijs Bergmanis/Edgars Grīns (“Mitsubishi Lancer Evo IX”). Mārtiņš Sesks/Krišjānis Caune, aizvadot pirmās kopīgās sacīkstes un gatavojoties pasaules čempionātam, bija 11. ātrākie absolūti un uzvarētāji “LRC3” ieskaitē. “LRC4” grupā pārliecinoši uzvarēja lietuvieša Martina Samsona (“BMW M3”) ekipāža.

“Sezonas sākums padevies ļoti labs,” pēc finiša komentēja Mārtiņš Sesks. “Alūksnes rallijā galvenais uzdevums bija atrast savu ritmu un pēc iespējas labāk sastrādāties ar stūrmani, un ar katru ātrumposmu mums tas izdevās arvien labāk. Finišā esam izcīnījuši pārliecinošu uzvaru “LRC3″ klasē, uzvarot arī septiņos no desmit ātrumposmiem. Nākamā pietura – Junioru WRC, Zviedrijas rallijs.”