Sesku un Cauni testos pārsteidz R5 klases mašīnas ātrums

23/05/2019 |

Foto: Ronald Sirba

Trešdien testus pirms Eiropas rallija čempionāta posma “Rally Liepāja” ar jauno sacīkšu auto aizvadījuši Mārtiņš Sesks un Krišjānis Caune. Sportisti atzina, ka jaunais spēkrats ir patiesi ātrs un testu dienas laikā izdevies labi aprast ar tehniku.

Līdz šim Sesks guvis panākumus ar priekšpiedziņas auto, tostarp vairākas reizes triumfējot Latvijas rallija čempionātā, bet pērn kļūstot arī par Eiropas čempionu junioru klases vērtējumā. Liepājas rallijā viņš izmantos pērn iegūto balvu un aizvadīs debijas sacensības ar “Škoda Fabia R5” automašīnu. Seskam tā būs debija arī pie pilnpiedziņas auto stūres.

“Šīs kategorijas auto ir sasodīti ātrs,” pēc testiem atzina ekipāžas stūrmanis Krišjānis Caune. “Mārtiņam jāspēj turēt braukšanas temps, bet man – lasīšanas.”

Sesks atzina, ka pēc aizvadītās testu dienas jūtas gatavs sacensību startam.

“Esam aizvadījuši testus ar lielu progresu,” stāsta Mārtiņš Sesks. “Dienai sākoties, nebija īstas pārliecības par esošajiem regulējumiem un par mazajām niansēm, taču dienas gaitā tikām skaidrībā un beigās sajūtas bija jau pārliecinošas. Mums bija arī dažādi ceļa apstākļi, jo dienas vidū sākās lietus, kas pāris vietās izveidoja milzīgas peļķes, kurās iebraucot zūd kontrole pār auto. To, cik ātrs būs mūsu temps, parādīs tikai pats rallijs. Mūsu pieredze ar šo auto ir ļoti īsa, bet cenšos ātri ar visu aprast. Visā visumā jūtamies sagatavojušies.”

Sacensību ātrumposmi, kas notiks no Talsiem līdz Liepājai, risināsies sestdien un svētdien.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool