Seskam/Francim Vācijas rallijā otrā vieta pēc pirmā ātrumposma

Ceturtdienas vakarā debiju pasaules rallija čempionātā (WRC) piedzīvoja latviešu sportisti Mārtiņš Sesks un Renārs Francis. Aizvadot pirmo ātrumposmu, viņi ierindojās otrajā vietā savā klasē.

Dienā norisinājās treniņbraucieni, kuros piedalījās arī Seska ekipāža ar rūpnīcas “Opel Adam R2” auto. Aizvadot divus mēģinājumus 5.52 km garajā testa ātrumposmā, tā ieņēma pirmo vietu starp RC4 klases 13 ekipāžām, kas startē ar R2 mašīnām. Tuvākie sekotāji atpalika 1.2 sekundes.

Pēc ceremoniālā starta vakarā sekoja pirmais, superspeciālais ātrumposms, kas bija vien 2.04 km garš. Uzvaru RC4 klasē guva zviedrs Toms Kristensons, bet viņa pārstāvētās “ADAC Opel Rallye Junior Team” vienības otrs pilots Sesks ieņēma otro vietu, atpaliekot 1.6 sekundes. Trešais bija franču pilots Žans-Baptists Franseski, kurš brauca ar “Ford Fiesta R2”, zaudējot uzvarētājam 2.3 sekundes.

Kopējā ieskaitē pēc pirmā ātrumposma vadībā igaunis Ots Tanaks (“Toyota Yaris WRC”), bet ar otro vietu pārsteidzis divkārtējais Latvijas čempions Kalle Rovanpera (“Škoda Fabia R5”) no Somijas, kamēr trešais ir norvēģis Ole-Kristijans Veibijs (“Škoda Fabia R5”).

Lielākā cīņa norisināsies šodien, kad tiks veikti seši ātrumposmi, kā arī sestdien un svētdien.

“Šodien priekšā daudz darba – 101 kilometrs sešos ātrumposmos slavenajos Mozeles vīna kalnos, kas slaveni ar viltīgām līkumu sasaistēm un patiešām ekstrēmām vietām,” saka Mārtiņš Sesks.