Seska un Mālnieka ekipāža Igaunijā spiesta izstāties

Piektdien un sestdien aizvadīts Igaunijas rallija čempionāta otrais posms “Neste Harju Rally 2017”, kurā startēja arī latviešu sportistu Mārtiņa Seska un Andra Malnieka ekipāža. Cīņa par uzvaru beidzās ar izstāšanos.

Piektdien netālu no Tallinas notiekošajās sacensībās risinājās pirmie četri ātrumposmi. Pirmajā no tiem Seska un Mālnieka ekipāža, kas startēja ar “Peugeot 208 R2” automašīnu, uzvarēja EMV6 klasē, savukārt otrajā pārsita riepu, rezultātā atkrītot uz piekto pozīciju. Lieliski latviešiem padevās abi pilsētas ātrumposmi, kur sanāca ne vien uzvarēt savā ieskaitē, bet arī kopējā vērtējumā sasniegt ļoti labus rezultātus – sesto un piekto vietu. Daudz laika gan iegūt šajos īsajos dopos nebija iespējams un pēc Harju rallija pirmās dienas Sesks/Mālnieks ieņēma 23. pozīciju kopējā ieskaitē, kā arī piekto vietu EMV6 vērtējumā.

Sestdien notika vēl seši ātrumposmi. Trijos no tiem “LMT Autosporta Akadēmiju” pārstāvošie latvieši spēja sasniegt pirmo vietu savā klasē un pirms noslēdzošā ātrumposma bija nieka 2.7 sekundes aiz vadībā esošo Kena Torna un Kuldara Sika ekipāžas, kas brauca ar “Ford Fiesta R2T”. Lai gan Sesks un Mālnieks finišu sasniedza, tobrīd ieņemot otro vietu EMV6 klasē, mašīna bija bojāta un jau pēc finiša nācās izstāties.

“Desmitajā ātrumposmā ar grūtībām tika apdzīts igauņu sportists, kurš nemaz tik vienkārši nevēlējās atvēlēt ceļu,” vēsta “LMT Autosporta Akadēmijas” komanda. “Ekipāža bija ātra, visu izdarīja kā nākas, bet ir cīņā bojāts auto radiators un tiek pieņemts sāpīgs lēmums – izstāties. Ekipāža Igaunijas čempionāta otrajā posmā nefinišē un punktus neiegūst.”

Jāpiemin, ka pirms šī posma Sesks un Mālnieks bija līderi Igaunijas rallija čempionātā EMV6 ieskaitē.

Par “Neste Harju Rally 2017” uzvarētājiem kļuva mājinieki Georgs Gross un Raigo Melders (“Ford Fiesta WRC”), kuri par 33 sekundēm pārspēja Sīmu Plangi un Olafu Sūderu (“Mitsubishi Lancer Evo”), savukārt trešajā vietā ierindojās Kaspars Koitla un Andress Otss (“Mitsubishi Lancer Evo IX”). Otrās un trešās vietas ieguvējus finišā šķīra tikai 1.8 sekundes. Tikmēr Rainers Auss un Simo Koskinens debijā pie jaunā “Volkswagen Polo Proto” stūres avarēja jau pirmajā sacīkšu ātrumposmā.