Seska konkurenti WRC – ātrākie igauņi un bijušais komandas biedrs

17/01/2019 |

Foto: M-Sport

Kompānija “M-Sport” apstiprinājusi, ka 2019. gadā pasaules rallija čempionāta junioru klasē “Junior WRC” startēs 13 ekipāžas. Kā zināms, šosezon pirmo reizi uz starta izies arī jaunais talants Mārtiņš Sesks, kura stūrmanis būs Krišjānis Caune.

Iepriekšējos gadus Sesks sevi pierādījis kā ātrākais priekšpiedziņas kategorijas pilots Latvijā, bet pērn kopā ar Renāru Franci tika gūta uzvara Eiropas rallija čempionātā “ERC Junior U27” un “ERC3” klasēs. Tagad savu “Peugeot 208 R2” Sesks nomainīs pret “M-Sport” sagatavoto “Ford Fiesta R2”, lai cīnītos par pasaules čempiona titulu.

Jaunajā “Junior WRC” sezonā uz starta stāsies 13 ekipāžas, kuru sportisti pārstāvēs desmit dažādas valstis. Titula ieguvējam balva iespaidīga – jauns “Ford Fiesta R5” rallija auto, kas tiks prezentēts vien šovasar, kā arī 200 jaunas sacīkšu riepas no “Pirelli”.

Ceļš uz titulu nevienam nesolās būt viegls, jo konkurence būs spēcīga. Seskam/Caunem pretī stāsies 12 ekipāžas, starp tām arī pērnās sezonas vicečempiona, zviedra Denisa Radstrēma pilotētā. Tāpat uz starta būs igaunis Kens Torns, kurš “Junior WRC” cīnījās jau pērn, uzvarēja vienā posmā, bet kopvērtējumā ieņēma piekto vietu. Viņam pasaules čempionātā šosezon pievienosies tautietis Rolands Pūms, kurš līdz šim pārsvarā startējis dzimtajā Igaunijā, taču nelielu pieredzi smēlies arī ārvalstīs. Pasaules līmenī startēs arī zviedrs Toms Kristensons, kurš iepriekš bija Seska komandas biedrs “Opel” vienībā. Pērn Eiropas čempionātā viņš piekāpās latvietim, gūstot otro vietu kopvērtējumā.

Pārējie piloti, ka šogad startēs pasaules čempionāta junioru ieskaitē, ir Rauls Badiu (Rumānija), Šons Džonstons (ASV), Niko Knakers (Vācija), Enriko Oldrati (Itālija), Jans Solanss (Spānija), Jūlijuss Tanerts (Vācija), Toms Viljamss (Lielbritānija) un Fabricio Kaldivars (Paragvaja). Visi startēs ar vienlīdzīgiem “M-Sport” sagatavotiem “Ford Fiesta R2” modeļiem, kas tika prezentēts vien pērnā gada beigās.

“Junior WRC” klases braucēji cīņas aizvadīs sešu posmu ietvaros. Pirmais posms notiks Zviedrijā no 14. līdz 17. februārim, bet pēc tam dalībnieki sacentīsies Meksikā, Korsikā, Sardīnijā, Somijā un Velsā. Sezonas laikā būs pa vienam ziemas un asfalta posmam, pārējie četri tiks veikti pa granti.

Izmantotie resursi:
www.m-sport.co.uk

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool