Seska/Caunes ekipāžai sestais rezultāts Korsikas rallija treniņā

28/03/2019 |

Foto: Facebook.com/MartinsSesksRallying

Ar oficiālajiem treniņbraucieniem jeb “shakedown” sesiju startējis pasaules rallija čempionāta Korsikas posms. Kamēr absolūti ātrāko rezultātu uzrādīja “Toyota” komandas pilota Krisa Mīkes ekipāža, latvieši Mārtiņš Sesks un Krišjānis Caune ierindojās sestajā vietā savā klasē.

Iesildīšanās sacensībām notika 5.39 km garajā “Sorbo Ocagnano” ātrumposmā, kas bija samērā atšķirīgs no tiem, kas tiks veikti rallijā – salīdzinoši lēns, ar izteiktu reljefu un asu līkumu sērijām. Lai gan iepriekšējās nedēļas laikā tika novērota gan vētra, gan sniegs, šodien ārā jau spīdēja saule un asfalts bija sauss.

Vadošās WRC ekipāžas trasi izbrauca trīs vai četras reizes. Ātrākais ar laiku 3:46.7, kas sasniegts pēdējā mēģinājumā, bija brits Kriss Mīke, nepilnu sekundi viņam zaudēja pašreizējais čempions Sebastjēns Ožjē no “Citroen” vienības, bet “Toyota” komandas pārstāvis Ots Tanaks, kurš ir pasaules čempionāta vadībā, ierindojās trešajā pozīcijā, zaudējot vēl pussekundi.

Latviešu komandas “Sports Racing Technologies” pilota Nikolaja Grjazina ekipāža absolūtajā vērtējumā sasniedza 12. rezultātu, bet starp braucējiem, kas izmanto R5 klases tehniku, ieņēma otro vietu, piekāpjoties tikai francūzim Erikam Kamilli. Ar 13. ātrāko laiku un trešo vietu R5 klasē treniņu pabeidza divkārtējais Latvijas čempions rallijā Kalle Rovanpera no Somijas.

Starp “Junior WRC” ekipāžām ātrākais bija sezonas pirmā posma (šajā klasē Korsikā tiek aizvadīts otrais posms) uzvarētājs Toms Kristensons no Zviedrijas. Savukārt Mārtiņš Sesks un Krišjānis Caune trasi izbrauca divreiz un bija sestie ātrākie šajā vērtējumā. Pirmajā braucienā latviešu rezultāts bija 4:32.2, bet otrajā – jau 4:25.3. No Kristensona ekipāžas viņi atpalika sešas sekundes.

“Braucām divas reizes, kas ļāva gūt pieredzi un labāk sastrādāties ar stūrmani, ar kuru pirmoreiz startēsim asfalta rallijā,” pēc treniņbraucienu noslēguma sacīja Mārtiņš Sesks. “Sajūtas ir labas, bet mums priekšā vēl ir darbs, lai kopējais ritms un temps būtu tāds, kā mēs vēlētos.”

Sacensību ātrumposmi sāksies piektdien, bet rallijs noslēgsies svētdien. Šīs būs pirmās pilnvērtīgās WRC asfalta sacensības sezonā.

Korsikas rallija treniņbraucienu “Top 10” rezultāti:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Kris Meeke Toyota Yaris WRC 3:46.7
2. Sébastien Ogier Citroën C3 WRC +0.9
3. Ott Tänak Toyota Yaris WRC +1.4
4. Dani Sordo Hyundai i20 WRC +2.2
5. Jari-Matti Latvala Toyota Yaris WRC +2.3
6. Elfyn Evans Ford Fiesta WRC +2.5
7. Esapekka Lappi Citroën C3 WRC +2.7
8. Sébastien Loeb Hyundai i20 WRC +2.8
9. Thierry Neuville Hyundai i20 WRC +3.4
10. Teemu Suninen Ford Fiesta WRC +4.6
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool