Sāremā rallijā jau piekto reizi uzvar Georgs Gross

Iepriekšējās nedēļas nogalē Sāremā norisinājās Igaunijas rallija čempionāta pēdējais posms, jau piekto reizi karjerā par uzvarētāju šajās sacensībās kļūstot Georgam Grosam. Uz starta izgāja arī vairākas latviešu ekipāžas, tomēr to nebija daudz, ņemot vērā, ka Latvijas rallija čempionāta ieskaite, kas bija plānota, tika atcelta.

Rallijs notika divas dienas. Pirmās dienas vakarpusē tika veikti pirmie divi grants ātrumposmi, bet otrajā dienā – vēl septiņi. To kopējais garums sastādīja 102 kilometrus.

Startējot ar “Ford Fiesta WRC” automašīnu, Georga Grosa/Raigo Meldera ekipāža uzvarēja septiņos ātrumposmos, atradās vadībā no pirmā ātrumposma līdz finišam un tuvākos sekotājus pārspēja par 50 sekundēm. Otrajā vietā ierindojās Georgs Linnamē (“Volkswagen Polo GTI R5”), kurš savukārt par nepilnu pusminūti pārspēja Egonu Kauru (“Ford Fiesta Proto”).

Grosam šī ir jau piektā uzvara Sāremā rallijā – pirms tam viņš triumfēja arī 2009. un 2013. gadā, kā arī iepriekšējos divus gadus. Piecas reizes šajā rallijā uzvarējis arī Ivars Raidams, kurš to paveica pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados.

No latviešiem Sāremā rallijā visaugstāk ierindojās Edgars Balonis/Lāsma Tole (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), finišējot 17. vietā absolūtajā ieskaitē un septītajā vietā EMV4 grupā.

Guvuši pieredzi minirallijā un rallijsprintā, pirmās rallija sacīkstes aizvadīja Kristers Cimdiņš/Renārs Šķenders (“BMW 330i”), kuriem 23. vieta absolūti, bet savā EMV7 ieskaitē – trešā vieta un pjedestāls. Priekšā viņiem finišēja tikai mājinieku Marko Ringenberga (“BMW M3 E36”) un Einara Laipaika (“BMW M3 E36”) ekipāžas.