Safari rallija atgriešanās WRC pārcelta uz 2021. gadu

16/05/2020 |

Foto: wrc.com

Kenijā plānotais Safari rallijs kļuvis par pasaules rallija čempionāta otrajām sacensībām šajā gadā, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ atceltas pavisam.

Bija plānots, ka Safari rallijs atkal būs WRC kalendārā pirmo reizi kopš 2002. gada, un sacensību norise tika plānota jūlija otrajā pusē. Lai gan jau ilgāku laiku tika spekulēts par rallija atcelšanu, piektdien organizatori to apstiprināja oficiāli. Safari rallijs notiks tikai 2021. gada sezonā.

Nepatīkamais lēmums pieņemts, par to kopīgi vienojoties Kenijas valsts valdībai, Starptautiskajai Automobiļu federācijai un WRC promoterim. Par galveno iemeslu, protams, tiek minēts fakts, ka “Covid-19” rezultātā ir ietekmēta pasaules ekonomika, kā arī noteikti būtiski valstu robežu šķērsošanas ierobežojumi un cilvēku pulcēšanās aizliegumi.

Kā zināms, šogad nenotiks arī Portugāles rallijs, kura norise bija plānota pēc nedēļas. Savukārt Čīles rallijs nevarēs norisināties valstī valdošās nestabilās politiskās situācijas dēļ.

Šogad pasaules rallija čempionātā aizvadīti trīs posmi – Montekarlo, Zviedrijā un Meksikā, bet kopvērtējuma līderis pašlaik ir Sebastjēns Ožjē, kuram seko Elfins Evanss un Tjerī Noivils. Nākamais plānotais WRC posms kalendārā ir Somijas rallijs, kam būtu jānotiek no 6. līdz 9. augustam, taču aizkulisēs runā, ka sacīkstes varētu tikt pārceltas uz kādu no nākamajiem mēnešiem.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool