Rovanpera pirmo WRC2 sezonu aizvadīs “Škoda Motorsport” sastāvā

“Škoda Motorsport” rūpnīcas komanda paziņojusi, ka tās sastāvā nākamajā rallija sezonā startēs divkārtējais Latvijas čempions Kalle Rovanpera. Somu pilots piedalīsies pasaules rallija čempionātā, startējot WRC2 klasē.

2016. un 2017. gada sezonā Rovanpera divreiz pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionu rallijā, bet aizvadītajā sezonā jau guva pieredzi sacensībās Somijas un Itālijas čempionātos, tāpat piedalījās pasaules čempionāta posmos Velsā un Austrālijā. Šajās divās sacīkstēs viņš startēja ar “M-Sport” sagatavotu “Ford Fiesta R5”.

Tika ziņots, ka Rovanpera tieši “M-Sport” komandu izvēlēsies dalībai 2018. gada pasaules rallija čempionātā, tomēr otrdien oficiālajā preses konferencē kļuva zināms, ka 17 gadus vecais sportists brauks “Škoda Motorsport” sastāvā.

Šogad par WRC2 čempionu “Škoda Motorsport” sastāvā kļuva zviedrs Pontuss Tidemands, kurš nākamgad koncentrēsies darbam pie jaunās “Volkswagen Polo GTI R5” mašīnas attīstīšanas, pirms tā nonāks pārdošanā privātajiem pilotiem un komandām. Tāpat “Škoda Motorsport” sastāvā turpinās braukt veterāns Jans Kopeckis, kurš šogad kārtējo reizi kļuva par Čehijas čempionu. Tikmēr kopā ar Rovanperu komandai pievienojies norvēģu jaunais talants Ole Kristians Veibijs.

“2017. gads “Škoda” vēsturē iesies kā panākumiem bagātākais gan motoru sportā, gan biznesā,” atzīst “Škoda Auto” priekšsēdētājs Bernhards Maijers. “Tas ir milzīgs panākums mūsu komandai, ar ko var lepoties viss uzņēmums. Motoru sports ir daļa no “Škoda Auto” DNS jau 116 gadus, un mēs turpināsim šo tradīciju nākotnē.”

Šogad “Škoda Motorsport” ne vien triumfēja WRC2 pasaules čempionātā, bet arī Āzijas-Klusā okeāna zonas rallija čempionātā, kur pirmo vietu izcīnīja indietis Gauravs Gills. Papildus tam, sportisti, kas startēja ar “Škoda” rallija mašīnām, triumfēja 14 valstu nacionālajos čempionātos.