Rovanpera pamatīgi pārsteidzis “Toyota” komandu

06/04/2020 |

Foto: wrc.com

“Toyota Gazoo Racing” rallija komanda bijusi pārsteigta par to, cik labi sagatavojies debijai pasaules čempionātā ir tās jaunais pilots Kalle Rovanpera. Vairākas sezonas soms pavadīja startējot arī Latvijas rallija čempionātā, bet šobrīd jau cīnās par pjedestāliem WRC sacensībās.

19 gadus vecais Rovanpera pārsteidza jau Montekarlo rallijā, kad sarežģītos apstākļos prata izcīnīt piekto vietu. Otrajā posmā Zviedrijā viņš sevi vēlreiz lieliski pierādīja, uzvarot pirmajā ātrumposmā savā karjerā WRC klasē, bet finišā uzveica pat titulēto Sebastjēnu Ožjē, guva trešo vietu un pirmo reizi kāpa uz pjedestāla. Meksikas rallijā viņš atkal izcīnīja piekto vietu.

“Toyota Gazoo Racing” tehniskais direktors Toms Fovlers šogad bijis klāt visos testos, kuros braucis Rovanpera, un atzīst, ka komanda ir pārsteigta par viņa sagatavotību šāda līmeņa sacīkstēm.

“Esmu apmeklējis visus šogad notikušos testus ar Kalles līdzdalību un biju ļoti pārsteigts par viņa veikumu, sevišķi Meksikā,” sacīja Fovlers. “Viņa atdeve bija tāda, ko mēs būtu gaidījuši redzēt no pilota ar desmit gadus ilgāku pieredzi.”

Fovlers sevišķi izceļ testus pirms Meksikas rallija, kuros Rovanpera esot lietderīgi līdzdarbojies “Toyota Yaris WRC” mašīnas regulējumu meklēšanā, lai gan inženieri uzskatīja, ka lielākais darbs gulsies tieši uz viņu pleciem.

“Kad testos bija jāsalīdzina regulējumi, viņš mēdza teikt, ka tāds un tāds regulējums varētu ļaut pabraukt ātrāk, taču, tā kā ar tādu nejustos komfortabli visu laiku, labāk izvēlējās drošāku variantu,” atklāj Fovlers. “Inženieru sapulcē uzsvars tika likts uz to, lai sacīkstēs Kallem būtu iespējami komfortablāka mašīna un nav jāuzņemas risks. Gribējām izdarīt tā, lai mašīna būtu noregulēta droši, un viņš pats skaidri zinātu, kurā ātrumposmā kāds būs regulējums, lai nebūtu jālauza galva. Tas Kallem ļāva braukt tīri. Sākumā šķita, ka tas būs mūsu darbs, bet viņš jau to bija paveicis testos mūsu vietā. Nav šaubu, ka viņš ir īpašs pilots, un arī sezonas sākums viņam bijis īpašs. Lieki teikt, ka ar nepacietību gaidām, kas būs tālāk.”

Pasaules rallija čempionāta kopvērtējumā pēc trim posmiem Kalle Rovanpera ierindojas ceturtajā pozīcijā, kamēr pirmo trijnieku sadala Sebastjēns Ožjē, Elfins Evanss un Tjerī Noivils, bet tikai piektais pagaidām ir 2019. gada WRC čempions Ots Tanaks.

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool