Rovanpera jau 2020. gadā plāno startēt “Toyota” WRC komandā

04/07/2019 |

Foto: wrc.com

Divkārtējais Latvijas čempions rallijā un pašreizējais “Škoda Motorsport” rūpnīcas pilots WRC2 pasaules čempionātā Kalle Rovanpera nākamajā sezonā plāno startēt WRC klasē, pievienojoties “Toyota Gazoo Racing” komandai.

Lai gan Rovanperam ir līgums ar “Škoda” vēl arī uz nākamo gadu, viņa menedžments izmantos kādu no kontraktā esošajiem punktiem, kas ļaus to lauzt priekšlaicīgi.  Šobrīd neviena no pusēm vēl oficiāli nav apstiprinājusi šo informāciju, bet Rovanperas menedžeris Timo Joukhi kādā intervijā atklāja, ka somu autosportists ir gatavs nākamajam solim savā karjerā.

“Pret Kalli “Škoda” komanda bijusi ļoti, ļoti laba, viņš ir veicis daudz testus un šī bija izcila vieta, bet tagad ir pienācis laiks doties tālāk,” sacīja Jouhki. “Mēs gribējām redzēt, kāds būs viņa progress darbā ar stenogrammu un komandu, viņa fiziskā sagatavotība, darbs ar žurnālistiem un viss pārējais, un viņš ir progresējis visās jomās, pat vairāk nekā gaidījām. Mērķis bija dot viņam pieredzi visos sezonas rallijos. Gada beigās viņš būs piedalījies visos pasaules čempionāta posmos.”

Plānots, ka Rovanpera, kurš savu rallija braucēja karjeru uzsāka Latvijā, divreiz šeit kļūstot par čempionu, startēs ar trešo “Toyota Yaris WRC” automašīnu. Šobrīd Rovanperam ir 18 gadi un, ja tas notiks, viņš būs visu laiku jaunākais pilots, kurš WRC pasaules čempionātā kļuvis par pilnas slodzes braucēju kādā no rūpnīcu komandām.

Rovanpera jau ir piedalījies “Yaris WRC” testos, pirmo reizi 2017. gadā, un jau kopš tā laika baumoja par viņa iespējamo pievienošanos sava tautieša Tomija Makinena vadītajai “Toyota Gazoo Racing” nometnei.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool