“Rally Finland” uzvar Tanaks un latviešu komanda SRT

05/08/2019 |

Foto: Sports Racing Technologies

Ar Ota Tanaka uzvaru svētdien noslēdzās pasaules rallija čempionāta posms “Rally Finland”. Savukārt WRC2 klasē pirmo vietu sasniedza Nikolajs Grjazins no latviešu komandas “Sports Racing Technologies”.

Rallijs Somijā iesākās jau ceturtdienas vakarā, kad tika veikts pirmais ātrumposms un vadībā izvirzījās Tjerī Noivils (“Hyundai”). Savukārt jau piektdienas rītā vadību pārņēma čempionāta līderis Ots Tanaks (“Toyota”), vēlāk gan pirmo vietu nododot Jari-Mati Latvalam (“Toyota”). Tieši Latvala vadībā pabeidza piektdienas ātrumposmus, bet jau sestdienas pirmajā dopā atkal pirmo vietu atguva Tanaks, vēlāk palielinot pārsvaru un noturot to arī svētdien.

Tanakam šī ir ceturtā uzvara aizvadītajos trīs posmos pēc neveiksmes Sardīnijā, kad stūres iekārtas defekts neilgi pirms finiša neļāva viņam iegūt pirmo vietu. Kopumā šogad igaunis uzvarējis jau četros no aizvadītajiem deviņiem posmiem.

Somijas posma finišā otro vietu sasniedza mājinieks Esapeka Lapi (“Citroen”), kurš no Tanaka atpalika 25 sekundes, savukārt somu pilots Latvala atkrita uz trešo vietu, uzvarētājam pazaudējot 33 sekundes. Ceturtais bija Andreass Mikelsens (“Hyundai”), bet Tanaka galvenie sāncenši cīņā par titulu, Sebastjēns Ožjē (“Citroen”) un jau pieminētais Noivils, šoreiz finišēja tikai piektajā un sestajā pozīcijā. Līdz ar to Tanaka pārsvars pār Ožjē kopvērtējumā tagad sasniedz 22 punktus.

Pirmajā desmitniekā absolūtajā ieskaitē iekļuva Kalle Rovanpera, kuram devītā vieta, un Nikolajs Grjazins, kurš finišēja desmitais. Rovanpera ir divkārtējs Latvijas čempions autorallijā, bet tagad pārstāv “Škoda” rūpnīcas komandu. Somam uzvara WRC2 PRO klasē. Tikmēr Grjazins startē zem Latvijas karoga un pārstāv latviešu vienību SRT – viņiem uzvara WRC2 klasē. Iepriekš Korsikā šogad Grjazins bija guvis otro vietu, bet šī ir viņa pirmā uzvara WRC2 ieskaitē.

Pasaules rallija čempionāta desmitais posms no 22. līdz 25. augustam notiks Vācijā.

“Rally Finland” rezultāti:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Ott Tänak Toyota Yaris WRC 2:30:40.3
2. flag Esapekka Lappi Citroën C3 WRC +25.6
3. flag Jari-Matti Latvala Toyota Yaris WRC +33.2
4. flag Andreas Mikkelsen Hyundai i20 Coupe WRC +53.4
5. flag Sebastien Ogier Citroën C3 WRC +56.1
6. flag Thierry Neuville Hyundai i20 Coupe WRC +1:32.4
7. flag Craig Breen Hyundai i20 Coupe WRC +1:38.2
8. flag Teemu Suninen Ford Fiesta WRC +2:33.8
9. flag Kalle Rovanperä Škoda Fabia R5 evo +7:54.1
10. flag Nikolajs Grjazins Škoda Fabia R5 +10:28.7

WRC kopvērtējums pēc 9. posma:

Vieta Pilots Punkti
1. Estonia Ott Tänak 180
2. France Sébastien Ogier 158
3. Belgium Thierry Neuville 155
4. United Kingdom Elfyn Evans 78
5. Norway Andreas Mikkelsen 71
6. Finland Teemu Suninen 66
7. United Kingdom Kris Meeke 60
8. Finland Esapekka Lappi 58
9. Finland Jari-Matti Latvala 56
10. Spain Dani Sordo 52
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool