“Volkswagen” pilnībā aiziet no autosporta

03/12/2020 |

Vācu autoražotājs “Volkswagen” paziņojis par plānu pilnībā pamest autosportu, bet visiem darbiniekiem piedāvāti citi amati.

Vēl nesenā pagātnē “Volkswagen Motorsport” guva lielus panākumus pasaules rallija čempionātā, laika posmā no 2013. līdz 2016. gadam četras sezonas pēc kārtas triumfējot gan braucēju, gan komandu vērtējumā. Lai gan kā rūpnīcas vienība tā rallijā nestartēja jau vairākus gadus, tika turpināta “Polo R5” sacīkšu auto ražošana, kas šī gada beigās tiks pārtraukta. Tiesa, rezerves daļas šiem spēkratiem aizvien būs pieejamas.

Tāpat “Volkswagen” ar savu “Race Tuareg” apvidus auto no 2009. līdz 2011. gadam trīs reizes triumfēja Dakaras rallijā, bet pasaules rallijkrosa čempionātā četru pēdējo gadu laikā ar vācu markas mašīnām Johans Kristofersons trīs reizes izcīnījis titulu. Tāpat “Volkswagen” oficiāli atbalstīja “Andretti Autosport” komandas rallijkrosa startus ASV, no 2015. līdz 2019. gadam palīdzot piecreiz uzvarēt braucēju kopvērtējumā. Tikmēr ar savu elektrisko “ID.R” modeli “Volkswagen” izdevās pārspēt Paikspīkas kalnā braukšanas sacīkšu rekordu.

Lēmums aiziet no autosporta ir daļa no “Volkswagen” zīmola reorganizācijas plāna. Tā rezultātā visiem 169 darbiniekiem, kas līdz šim strādāja “Volkswagen Motorsport”, piedāvāti jauni līgumi Volfsburgas “Volkswagen AG” rūpnīcā. Viņu pieredze turpmāk palīdzēs ielas automašīnu ražošanā.

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool