Tanaks pieļauj kļūdu, Portugālē uzvar Ožjē

Otam Tanakam pieļaujot kļūdu vienā no sestdienas ātrumposmiem, svētdien par pasaules rallija čempionāta sestā posma uzvarētāju Portugālē kļuva viņa pārstāvētās “M-Sport” komandas biedrs Sebastjēns Ožjē.

Jau ziņots, ka Tanaks bija kļuvis par rallija līderi pēc piektdienas ātrumposmiem, kur notika ļoti saspringta cīņa par pirmo pozīciju. Sestdien trešajā ātrumposmā igaunis pieļāva kļūdu, bremzējot pirms viena no līkumiem uztriecās valnim un 20 km bija spiests braukt ar bojātu mašīnu.

Kad Tanaks pieļāva kļūdu, uz pirmo vietu pacēlās Ožjē, kurš dienas izskaņā par 16 sekundēm apsteidza “Hyundai” pārstāvi Tjerī Noivilu. Svētdien, kad tika veikti pēdējie četri ātrumposmi, abiem pilotiem sniegums bija ļoti līdzīgs, atstatums viņu starpā nemainījās, par uzvarētāju kļuva Ožjē, bet Noivils, kurš uzvarēja iepriekšējos divos posmos, šoreiz otrais.

Trešo vietu sacensībās izcīnīja “Hyundai” pārstāvis Danijs Sordo, bet Tanaks pēc pieļautās kļūdas atkrita uz piekto pozīciju rallija kopvērtējumā, savukārt finišu sasniedza ceturtais.

WRC2 klasē par uzvarētāju kļuva “Škoda” rūpnīcas pārstāvis Pontuss Tidemands.

Pasaules čempionāts turpināsies ar posmu Sardīnijā, kas notiks no 9. līdz 11. jūnijam.