Tanaks ar perfektu sniegumu Velsā tomēr nepārspēj čempionu Ožjē

Igaunis Ots Tanaks uzvarēja visos sešos svētdienas ātrumposmos Velsas rallijā, tomēr par pasaules čempionāta priekšpēdējā posma uzvarētāju kļuva 2016. gada čempions Sebastjēns Ožjē no “Volkswagen Motorsport” vienības.

Pēc sacensību pirmās dienas Velsā Ožjē bija 37 sekunžu pārsvars pār Tanaku, bet “Dmack World Rally Team” komandas sportists otrajā dienā spēja pietuvoties līdz 33 sekundēm.

Svētdien “Dayinsure Wales Rally GB 2016” sacensībās tika aizvadīti seši ātrumposmi un, lai gan Ožjē pārsvarsbija samērā drošs, Tanaks nedomāja padoties. Igauņu pilotam izdevās uzvarēt visos sešos ātrumposmos un finišā viņu no Ožjē šķīra tikai desmit sekundes.

Rezultātā par Velsas WRC posma uzvarētāju kļuvis Ožjē, kuram šī ir piektā uzvara sezonā, kā arī ceturtā pēc kārtas. Tanaks tikmēr ar otro vietu atkārtojis ne vien šīs sezonas augstāko rezultātu, bet arī labāko izcīnīto vietu WRC posmos savā karjerā.

Trešo vietu izdevās nosargāt “Hyundai Motorsport” pilotam Tjerī Noivilam, kurš abiem vadošajiem šo sacensību braucējiem zaudēja ievērojami. Beļģis uz trešo pozīciju pakāpās piektdienas izskaņā, saglabājot to sestdien un svētdien. Noivilam tas ir sestais pjedestāls šosezon, turklāt jau ceturtais pēc kārtas, kas ļauj pakāpties uz otro vietu sezonas kopvērtējumā.

Tikai 12 sekundes Noivilam zaudēja un ceturto vietu ieguva viņa komandas biedrs Heidens Padons, kamēr piektais šoreiz finišēja Kriss Mīke no “Abu Dhabi Total World Rally Team”. Mīkes pārinieks Kreigs Brīns rallijā nefinišēja, jo avarēja.

“Volkswagen” rūpnīcas pilotiem Jari-Mati Latvalam un Andreasam Mikelsenam Velsā bija problēmas ar tehniku, kā rezultātā soms finišēja septītais, bet norvēģis palika uzreiz aiz pirmā desmitnieka. Mikelsens tagad zaudējis otro vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā.

WRC2 klasē par uzvarētāju kļuva “Škoda Motorsport” vienības pilots Esapeka Lapi, vairāk nekā pusminūti aiz sevis atstājot komandas biedru Pontusu Tidemandu, kamēr trešais finišēja Tēmu Suninens no “Team Oreca”. Otrās un trešās pozīcijas ieguvējus šķīra nieka viena sekunde.

Pasaules rallija čempionāts noslēgsies ar Austrālijas posmu, kas tiks aizvadīts no 18. līdz 20. novembrim.