Sordo uzvar Sardīnijas rallijā un palīdz uzstādīt jaunu WRC rekordu

12/10/2020 |

Foto: Hyundai Motorsport

Aizvadot vien otro pasaules rallija čempionāta posmu šajā sezonā, nedēļas nogalē par “Rally Italia Sardegna” uzvarētāju kļuvis Danijs Sordo, kamēr “Hyundai Motorsport” komanda, pateicoties Tjerī Noivila otrajai vietai, izcīnīja dubultuzvaru. Vien pēdējā ātrumposmā no otrās pozīcijas uz trešo atkrita Sebastjēns Ožjē.

Sardīnijas rallijā šī trijotne sasniedza jaunu WRC rekordu, nodrošinot ciešāko “Top 3” izkārtojumu pasaules čempionāta vēsturē. Sordo uzvaru izcīnīja tikai ar 5.1 sekundes pārsvaru pār Noivilu, kurš savukārt vien par 1 sekundi pārspēja Ožjē, vēl pēdējo dopu uzsākot 1.7 sekundes aizmugurē. Līdzšinējais rekords starp pirmajiem trim finišējušajiem bija 7.3 sekundes, kas tika reģistrēts 2011. gada posmā Argentīnā.

Rallija sacīkstes Sardīnijā notika pa grants ceļiem, piektdien sportistiem veicot sešus, sestdien vēl sešus, bet svētdien – noslēdzošos četrus ātrumposmus. To kopējais garums bija 238 kilometri.

Sacensību pirmo dienu Sordo pabeidza ar 17 sekunžu pārsvaru pār “M-Sport Ford” vienības pilotu Tēmu Suninenu, kamēr jau vairāk par pusminūti bija zaudējuši Noivils un “Toyota” pārstāvis Ožjē, kuri sīvi cīnījās savā starpā. Pēc sestdienas ātrumposmiem Suninens bija atkritis uz leju, Sordo aizvien atradās vadībā, bet nepilnu pusminūti aiz spāņa sekoja Ožjē un Noivils, kurus atkal šķīra pavisam niecīgs atstatums. Svētdien līdera Sordo pārsvars sāka strauji sarukt, tomēr viņam izdevās noturēt pirmo vietu, kas ir sportista tikai trešā uzvara WRC karjerā. Arī pērn Sordo kļuva par Sardīnijas rallija uzvarētāju, bet pirms tam bija triumfējis 2013. gada Vācijas posmā.

WRC kopvērtējumā pēc šīm sacīkstēm vadību noturējis “Toyota” pilots Elfins Evanss, kuram šoreiz ceturtā vieta. Ožjē tagad viņam zaudē 14 punktus, bet 24 punktus atpaliek Noivils. Vēl par trim punktiem mazāk Otam Tanakam, kurš Sardīnijas rallijā jau pirmajā dienā zaudēja vairākas minūtes tehnisku problēmu dēļ, tādēļ “Hyundai” braucējs vairāk par sesto vietu finišā sasniegt nespēja. Piektais pēc sešiem posmiem ir viņa komandas biedrs Kalle Rovanpera, kurš šoreiz izstājās. Jau treniņbraucienos soms piedzīvoja avāriju, bet pēc negadījuma vienā no sestdienas ātrumposmiem viņa cīņa bija galā pavisam.

Pasaules rallija čempionātā atlikuši vēl divi posmi. No 20. līdz 22. novembrim Beļģijā norisināsies Ipras rallijs, savukārt fināls tiks aizvadīts no 4. līdz 6. decembrim Itālijā, jo nesen kalendārā apstiprināta Moncas rallija iekļaušana. Neviens no šiem abiem rallijiem iepriekš WRC kalendārā nav atradies.

Sardīnijas rallija rezultāti:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Danijs Sordo
Hyundai i20 Coupe WRC 2:41:37.5
2.
flag
Tjerī Noivils
Hyundai i20 Coupe WRC +5.1
3.
flag
Sebastjēns Ožjē
Toyota Yaris WRC +6.1
4. flag
Elfins Evanss
Toyota Yaris WRC +1:02.3
5. flag
Tēmu Suninens
Ford Fiesta WRC +1:33.9
6. flag
Ots Tanaks
Hyundai i20 Coupe WRC +2:27.5
7. flag Pjērs-Luī Lubē Hyundai i20 Coupe WRC +4:43.8
8. flag
Jari Huttunens
Hyundai i20 R5 +8:41.7
9. flag
Kajetans Kajetanovičs
Škoda Fabia Rally2 evo +10:02.9
10. flag
Pontuss Tidemands
Škoda Fabia Rally2 evo +10:20.9

Pilni rezultāti >>

WRC “Top 10” kopvērtējums:

Vieta Valsts Pilots Komanda Punkti
1. flag Elfins Evanss Toyota 111
2. flag Sebastjēns Ožjē Toyota 97
3. flag Tjerī Noivils Hyundai 87
4. flag Ots Tanaks Hyundai 83
5. flag Kalle Rovanpera Toyota 70
6. flag Tēmu Suninens M-Sport Ford 44
7. flag Esapeka Lapi M-Sport Ford 38
8. flag Danijs Sordo Hyundai 26
9. flag Kreigs Brīns Hyundai 25
10. flag Sebastjēns Lēbs Hyundai 24

Pilns kopvērtējums >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool