Seska ekipāžai neveiksme, Tanaks ceļā uz uzvaru

04/08/2019 |

Foto: Mārtiņš Sesks Rally

Sestdien pasaules rallija čempionāta posmā Somijā neveiksmi piedzīvoja Mārtiņa Seska un Andra Mālnieka duets, kamēr vadību jau rīta pusē pārņēma igauņu pilots Ots Tanaks, kurš līdz ar to tuvojas ceturtajai uzvarai sezonā.

Vakar sportisti aizvadīja astoņus ātrumposmus, pirms kuriem līderis bija “Toyota” pilots Jari-Mati Latvala, bet tuvākie sekotāji atradās ļoti tuvu. Jau pirmajā dopā no ceturtās uz pirmo pozīciju pacēlās viņa komandas biedrs Tanaks, kurš ir pasaules čempionāta šī brīža līderis, turpinājumā to ne vien noturot, bet arī palielinot pārsvaru.

Pirms šodienas veicamajiem četriem ātrumposmiem Tanaka pārsvars pār tuvāko sekotāju Esapeku Lapi no “Citroen” vienības ir 16 sekundes, bet Latvala atkritis uz trešo vietu un līderim zaudē 28 sekundes.

Sesks/Mālnieks, kuri startē “Junior WRC” ieskaitē, bija piektie pēc piektdienas ātrumposmiem, bet jau sestdienas rītā aizlauza vienu no aizmugurējiem riteņiem, kas cīņu tobrīd liedza turpināt.

“Neliela stenogrammas uztveres kļūda, neprecīzi izbraukts līkums un līkuma ārmalā akmens, pret kuru tika aizlauzts aizmugurējais ritenis,” notikušo skaidroja Mārtiņa Seska komanda, kas šodien cīņu trasē turpinās.

Tikmēr WRC2 klasē uz pirmo pozīciju pacēlusies latviešu komanda “Sports Racing Technologies” ar pilotu Nikolaju Grjazinu, šobrīd tuvāko sekotāju Jari Hutunenu no Somijas apsteidzot par 12 sekundēm, kamēr pārējie atpaliek jau vairākas minūtes. Kopējā ieskaitē Grjazinam jau 11. vieta.

Somijas WRC rallija rezultāti pēc SS19:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Ott Tänak Toyota Yaris WRC 2:08:49.4
2. flag  Esapekka Lappi Citroën C3 WRC +16.4
3. flag Jari-Matti Latvala Toyota Yaris WRC +28.8
4. flag Andreas Mikkelsen Hyundai i20 Coupe WRC +50.5
5. flag Sébastien Ogier Citroën C3 WRC +53.1
6. flag Craig Breen Hyundai i20 Coupe WRC +59.1
7. flag Thierry Neuville Hyundai i20 Coupe WRC +1:19.3
8. flag Teemu Suninen Ford Fiesta WRC +2:05.3
9. flag Gus Greensmith Ford Fiesta WRC +4:09.7
10. flag Kalle Rovanperä Škoda Fabia R5 evo +6:33.5
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool