“Rally Talsi” kvalifikācijā pārliecinoši uzvar Grjazina ekipāža

Īsi pirms pirmajiem ātrumposmiem, kas gaidāmi jau šovakar, aizvadīta Latvijas rallija čempionāta trešā posma “Rally Talsi” kvalifikācija, kurā Nikolaja Grjazina ekipāža uzveica Kalli Rovanperu.

Kvalifikācijas sacensības norisinājās 5.73 kilometrus garā ātrumposmā, un uz starta stājās 15 ekipāžas.

Ar laiku 2 minūtes un 56 sekundes uzvaru izcīnīja latviešu komandas “Sports Racing Technologies” pārstāvji Nikolajs Grjazins un Jaroslavs Fjodorovs, kuri izrādījās par 2.11 sekundēm pārāki nekā Kalle Rovanpera un Risto Pietilainens no “TGS Worldwide” vienības. Abas ekipāžas Talsos cīnīsies ar “Škoda Fabia R5” automašīnām.

Trešajā vietā kvalifikācijā ierindojās lietuviešu Deivida Jociusa un Donata Zviceviņa duets (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kamēr ceturto vietu ieņēma viņu tautieši Vaidots Žala un Augusts Žala (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), piektajā pozīcijā atstājot pašmāju sportistus Jānis Vorobjovu un Ivo Pūķi, kuri šogad brauc ar “Mitsubishi Lancer Evo X”. Sestie ātrākie bija pērnā gada “Rally Talsi” uzvarētāji Martins Samsons un Mindaugs Varža ar unikālo pilnpiedziņas “BMW M3X”.

No latviešu ekipāžām “Top 10” vēl iekļuva arī Jānis Berķis un Edgars Čerpojus (“Ford Fiesta R5”), kuriem astotā pozīcija, kā arī Eiropas rallija čempionāta dalībnieki Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins (“Mitsubishi Lancer Evo IX RS”), kuri savukārt ieņēma devīto vietu.

Jau šovakar Talsos startēs cīņa par uzvaru Latvijas rallija čempionāta trešajā posmā. Plkst. 18:15 sāksies pirmais no diviem pēc kārtas notiekošajiem 1.62 km garajiem pilsētas ātrumposmiem, savukārt diena noslēgsies ar 27.61 km garu ātrumposmu, kas sāksies plkst. 20:00 vakarā.