Ožjē: “Negribu nekādu pirmā numura statusu”

09/01/2019 |

Foto: Citroën Racing

Seškārtējais pasaules čempions rallijā Sebastjēns Ožjē atzinis, ka “Citroen” sastāvā nevēlas būt “pirmais numurs”, jo grib atklāti cīnīties ar savu jauno komandas biedru Esapeku Lapi, turklāt galvenais mērķis ir kopīgi padarīt sacīkšu mašīnu ātrāku.

Vērtējot iepriekšējās sezonās sasniegto, “Citroen C3 WRC” varētu uzskatīt par lēnāko no rūpnīcu komandu mašīnām. Neskatoties uz to, Ožjē piekrita pamest “M-Sport”, kuras sastāvā pēdējos divus gadus kļuva par WRC čempionu, lai turpinātu karjeru “Citroen” vienībā. Viņa komandas biedrs būs Esapeka Lapi, kurš savukārt līdz šim startēja “Toyota” sastāvā.

Lai gan Ožjē ir čempions, bet Lapi vēl lielus panākumus nav guvis (ja neskaita vienu uzvaru), abiem šosezon būšot līdzvērtīgs statuss komandā.

“Vai ziniet, viena lieta ir skaidra – es šajā komandā sev negribu nekādu pirmā numura statusu,” stāsta Ožjē. “Es uzskatu, ka mums abiem jābūt vienādām iespējām, kamēr vien varam cīnīties par titulu. Ja vienam ir šāda iespēja, bet otram vairs nē, tad tikai loģiski, ka jādod atbalsts ātrākajam. Šobrīd mēs esam ar vienādām iespējām. Priecājos, ka būšu komandas biedrs Esapekam, jo viņš ir jauks puisis, kuram ir talants, turklāt viņš var ienest dažādas interesantas idejas no savas iepriekšējās komandas. Nav iemesla domāt, ka šī komanda neparādīs labu sniegumu.”

Pagājušajā gadā Ožjē dažkārt izmantoja komandas biedru Elfina Evansa un Tēmu Suninena atbalstu cīņā par titulu. Viņš cer, ka turpmāk no tā izdosies izvairīties.

“Bija mirkļi, kad izmantoju komandas biedru palīdzību, lai gan tas nav tas, ko vēlējos, tāpat nevēlos uzsākt jauno sezonu, domājot par palīdzību no komandas biedra,” atzīst 35 gadus vecais Ožjē. “Mans mērķis ir visu paveikt pašam, kā tas bijis arī iepriekš manā karjerā.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool