Olivers Solbergs pie “Hyundai” stūres debitēs Lapzemes rallijā

13/01/2021 |

Foto: Julien Pixelrallye

Norvēģu pilotam Oliveram Solbergam pirmās sacensības ar “Hyundai i20 R5” automašīnubūs “Arctic Lapland Rally”, kas norisināsies jau šajā nedēļas nogalē.

Lai gan Lapzemes rallija dalībnieku saraksts tika publicēts jau iepriekš, tagad to papildinājušas vēl dažas spēcīgas ekipāžas. Vienu no tām pilotēs Olivers Solbergs, kurš šogad kļuvis par “Hyundai Motorsport” rūpnīcas braucēju, un jau pagājušajā nedēļā ar R5 mašīnu veica testus Zviedrijā, šonedēļ arī Francijā.

Somijas čempionāta pirmais posms “Arctic Lapland Rally”, kurā piedalīsies ļoti spēcīgi sportisti, būs Solberga debijas rallijs “Hyundai” komandā.

“Mašīnā jutos labi, esmu apmierināts,” pēc Zviedrijā notikušajiem testu braucieniem sacīja pilots. “Būs nepieciešams kāds laiks, lai atklātu šo mašīnu pilnībā, un turpināšu to darīt Lapzemesrallijā. Taču sajūtas pirmajos testos bija labas, mašīnai ir jaudīgs motors.”

Lapzemē startēs arī Solberga jaunais komandas biedrs Ole Kristians Veibijs, ar kuru kopā šogad piedalīsies pasaules rallija čempionātā. Dalību pēdējā brīdī apstiprinājis arī mājinieks Juho Hanninens, kurš pēdējās rallija sacīkstes aizvadīja 2019. gadā, bet pēdējo pilno sezonu – 2017. gadā, kad vēl bija “Toyota Gazoo Racing” rūpnīcas pilots pasaules čempionātā. Viņš pilotēs sev labi pazīstamo “Toyota Yaris WRC”.

Jau ziņots, ka “Arctic Lapland Rally” startēs 2020. gada F1 pasaules vicečempions Valteri Botass, tāpat arī tādi somu sportisti kā Tēmu Asunmā, Kimmo Kurkela, Emils Lindholms, Juha Salo, Miko Heikile, Niklass Gronholms un citi.

Startēs arī igauņi Egons Kaurs, kuram tās būs pirmās sacīkstes ar “Volkswagen Polo GTI R5”, viņa dēls Gregors Jētss, kurš savukārt pirmo reizi rallijā brauks ar “Škoda Fabia Rally2 evo”, arī Georgs Linnemā un Martins Absalons. No lietuviešu pilotiem cīņā dosies Martins Samsons, Kajus Samsons un Aurims Eidžjūns. Tikmēr krievu pilota Dmitrija Feofanova ekipāžā kā stūrmanis būs latvietis Normunds Kokins – viņu rīcībā iepriekšējās sezonās labi iepazītais “Mitsubishi Lancer Evo X”.

Rīkotāji ir atcēluši iepriekš plānotos superspeciālos ātrumposmus, kā rezultātā piektdien notiks trīs dopi, bet vēl četri risināsies sestdien.

Lapzemes rallija dalībnieki >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool