“M-Sport” zaudē cerības atrast Lapi mašīnas aizdegšanās iemeslu

23/03/2020 |

“M-Sport” rallija komanda ir faktiski zaudējusi cerības atrast iemeslu, kādēļ pasaules čempionāta posmā Meksikā liesmas pārņēma Esapekas Lapi pilotēto “Ford Fiesta WRC” automašīnu.

Jau vēstīts, ka Meksikas rallijā Lapi mašīna aizdegās vienā no piektdien veicamajiem ātrumposmiem un jau dažu minūšu laikā nekontrolējami sadega. Pats somu pilots, kurš tobrīd sacīkstēs ieņēma ceturto vietu, nemācēja paskaidrot notikušā iemeslus.

“Es nedomāju, ka tā bija bremžu šķidruma noplūde vai kas tamlīdzīgs,” sacīja Lapi. “Kad bremzēju, pedālis darbojās kā nākas. Nezinu, tā varēja būt degviela vai eļļa. Nekas neliecināja par to, kas notiks, un nebija nekādu brīdinājumu – tas vienkārši sākās. Kad liesmas pārņēma mašīnu, neko nebija iespējams darīt.”

Pagājušās nedēļas beigās visas “M-Sport” sacīkšu mašīnas, arī pilnībā sadegušais Lapi spēkrats, tika nogādātas atpakaļ rūpnīcā Lielbritānijā.

“M-Sport Ford” komandas vadītājs Ričards Milleners atzīst, ka izmeklēšana jau sākta, taču rezultātu atrast diez vai izdosies.

“Mēs to pētām, bet viss ir sadedzis, tādēļ diez vai izdosies kaut ko atrast,” saka Milleners. “Vairākas reizes skatījāmies onboard ierakstus un nospriedām, ka nelaimes iemesls sākās kaut kur mašīnas priekšā. Ir redzams, ka liesmas bija zem motora pārsega. Kad auto ir kustībā, liesmas viegli var izlauzties cauri transmisijas tunelim, kur karstums un skābeklis tās tikai pavairo. Kad redzi, ka aizmugurē liesmu nav, tās visticamāk būs nodzisušas. Taču, kad aizdegas noteiktas detaļas, uguni ir grūti apslāpēt. Tā ir, ja aizdegas, piemēram, riepa, kas liesmas saglabā ilgstoši.”

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool