“M-Sport” komanda varētu netikt uz Montekarlo ralliju

13/01/2021 |

Foto: M-Sport WRT

Ņemot vērā, ka Francija noteikusi ieceļošanas ierobežojumus savā teritorijā Apvienotās Karalistes valstspiederīgajiem, šobrīd ir apdraudēta britu vienības “M-Sport” dalība Montekarlo rallijā, kas gaidāms jau šomēnes. Pastāv arī iespēja, ka pasaules rallija čempionāta pirmais posms tiks atcelts.

Portāls “Dirtfish.com” vēsta, ka vairāk nekā 100 cilvēkiem, vairums no kuriem strādā “M-Sport Ford” vienībā, bet viena daļa arī WRC organizatoru komandā, varētu tikt liegta ieceļošana Francijas teritorijā, kur jau no 21. līdz 24. janvārim plānota Montekarlo rallija norise.

Šobrīd tiek strādāts pie risinājuma meklēšanas, lai Francija tomēr pieņemtu izņēmumu un tie, kuru darbs saistīts ar pasaules rallija čempionātu, tomēr varētu nokļūt sacensību norises vietā. Francija pašlaik noteikusi striktus ieceļošanas ierobežojumus Apvienotās Karalistes valstpiederīgajiem, sakarā ar jaunā, daudz lipīgākā “Covid-19” paveida atklāšanu Lielbritānijā.

Ja “M-Sport” vienības darbinieki nevarēs ceļot uz Franciju, komandas dalība sacīkstēs kļūs neiespējama. Savukārt noslēgtais līgums ar čempionātu nosaka, ka tai obligāti jāpiedalās visos posmos. Parādījusies arī informācija, ka gadījumā, ja Francija nepiekāpsies šajā jautājumā, Montekarlo ralliju varētu atcelt.

Pašlaik situāciju nekomentē ne Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA), ne arī WRC promoters, taču viņi arī nepieņems galīgo lēmumu par to, vai sacensības atcelt – par to jālemj Monako Automobiļu klubam (ACM).

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool