Lukjaņuks triumfē Romas rallijā, Solbergam uzvara savā klasē

27/07/2020 |

Foto: fiaerc.com

Daudz vēlāk nekā citus gadus iesākusies Eiropas rallija čempionāta (ERC) jaunā sezona, kuras pirmais posms nedēļas nogalē tika aizvadīts Itālijā. Par “Rally di Roma Capitale” uzvarētāju pārliecinoši kļuva krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks.

Līdzīgi kā citiem rallistiem, arī Lukjaņukam šīs bija pirmās rallija sacīkstes 2020. gadā, un šosezon viņš turpina pārstāvēt franču vienību “Saintéloc Junior Team”, startējot ar “Citroën C3 R5” automašīnu. No spēcīgākajiem sāncenšiem, kas stājās uz starta Romas rallijā, jāmin mājinieks un arī 1. numura īpašnieks Džandomeniko Baso (“Volkswagen Polo GTI R5”), bijušais WRC pilots Kreigs Brīns (“Hyundai i20 R5”), divkārtējais Latvijas rallija čempions un šogad arī pasaules rallija čempionātā startējošais Olivers Solbergs (“Volkswagen Polo GTI R5”), tāpat Filips Marešs (“Škoda Fabia Rally2 evo”), Norberts Hercigs (“Volkswagen Polo GTI R5”), Martijans Grībels (“Citroën C3 R5”), Kelams Divains (“Hyundai i20 R5”), Andreā Kruņola (“Citroën C3 R5”).

Kopumā ERC ieskaitē startēja vairāk par 80 ekipāžām, bet sacensības notika divas dienas. Sestdien Romas apkaimes asfaltētajos ceļos notika seši ātrumposmi, bet vēl deviņi tika mēroti svētdien. To kopējais garums bija nepilni 200 km, bet atsevišķos dopos uzvarētāju vidējais ātrums tuvojās 110 km/h atzīmei.

Startējot kopā ar jauno stūrmani Dmitriju Jerimējevu, Lukjaņuks uzvarēja visos sestdien notikušajos ātrumposmos, tobrīd tuvāko sekotāju Baso apsteidzot jau par 34 sekundēm, kamēr trešajā pozīcijā esošais Solbergs zaudēja 47 sekundes. Svētdien Lukjaņuks jau bija piesardzīgāks un neuzvarēja ne reizi, lai gan septiņos ātrumposmos sasniedza kādu no “Top 3” rezultātiem. Finišā viņš pārspēja divkārtējo ERC čempionu un pērnā gada Romas rallija uzvarētāju Baso par 16 sekundēm, bet Solbergs ierindojās stabilā trešajā pozīcijā, uzvarētājam zaudējot vairāk par minūti. Solbergs Romas rallija debijā kļuva par “ERC1 Junior” klases uzvarētāju.

Lukjaņuks pirms pagājušajā nedēļā veiktajiem testiem pie rallija auto stūres nebija sēdies 255 dienas, un atzina: “Ir nopelnīti vērtīgi punkti kopvērtējumam, un Romā uzvarēt jau pats par sevi ir kaut kas īpašs. Šīs ir unikālas sacīkstes ar ļoti spēcīgu konkurenci. Rallijs bija ļoti garš, ļoti grūts un karsts. Bija daudz jāiegulda, lai sasniegtu šo rezultātu, bet esmu apmierināts ar sniegumu un priecīgs par komandu. Gribu pateikties saviem sponsoriem par atbalstu šajā grūtajā situācijā. Nekad negaidu, ka uzvarēšu, bet, kad tas notiek, tā ir īpaša sajūta. Ir patīkami redzēt, ka pa šo laiku neesam zaudējuši izjūtu un ātrumu, tomēr bez sava jaunā stūrmaņa šis rezultāts nebūtu iespējams.”

Dzelindo Melegari pelnīti kļuva par ERC2 klases uzvarētāju – viņam šis bija pirmais starts kopš negadījuma pirms 11 mēnešiem Zlīnas rallijā, kad tika hospitalizēts ekipāžas stūrmanis. Šajā klasē uz starta stājās arī vienīgais Latvijas pārstāvis – Normunds Kokins, kurš ir stūrmanis krievu pilotam Dmitrijam Feonfanovam. Viņi startēja ar “Prospeed” sagatavotu “Mitsubishi Lancer Evo X” un ierindojās piektajā vietā ERC2 vērtējumā. Tikmēr igaunis Kens Torns triumfēja ERC3 un “ERC3 Junior” ieskaitēs pēc tam, kad viņa sīvākais sāncensis Pedro Antuness pēdējā ātrumposmā avarēja no pirmās pozīcijas.

Eiropas rallija čempionāta otrais posms būs Latvijā gaidāmais “Rally Liepāja”, kas notiks no 14. līdz 16. augustam.

Romas rallija “Top 10” rezultāti:

Vieta Valsts
Ekipāža
Auto Rezultāts
1. flag
Lukyanuk/Eremeev 
Citroën C3 R5 1:58:57.0
2. flag
Basso/Granai 
Volkswagen Polo GTI R5 +16.1
3. flag
Solberg/Johnston
Volkswagen Polo GTI R5 +1:03.2
4. flag
Breen/Nagle 
Hyundai i20 R5 +1:57.0
5. flag
Tempestini/Itu 
Škoda Fabia R5 +1:58.3
6. flag
Llarena/Fernández 
Citroën C3 R5 +2:15.9
7. flag
Munster/Louka
Hyundai i20 R5 +2:20.5
8. flag
Mareš/Bucha 
Škoda Fabia Rally2 evo +2:26.0
9. flag
Michelini/Perna 
Volkswagen Polo GTI R5 +2:31.9
10. flag
Lindholm/Korhonen
Škoda Fabia Rally2 evo +2:54.0

Visi rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool