Lielbritānijas WRC posms šogad nenotiks, vietā nāk Beļģija

11/01/2021 |

Foto: walesrallygb.com

Pasaules rallija čempionāta gaidāmās sezonas kalendārā veiktas izmaiņas, kuru rezultātā no tā izņemta Lielbritānija, bet vietā iekļauta Beļģija.

Pēdējos gados Lielbritānijai jau bijušas grūtības nodrošināt WRC posma norisi, ņemot vērā, ka sarucis finansējums no Velsas valdības. Pērn sacensības nevarēja notikt “Covid-19” dēļ, bet bija cerības, ka izdosies piesaistīt naudu, lai vēl pēdējo reizi Velsas teritorijā varētu risināties WRC sacīkstes, pirms to pārcelšanas uz citu reģionu. Posms kalendārā tika iekļauts, taču tagad no tā izņemts.

Rezultātā iespēja tikt kalendārā radusies Beļģijai. “Rally Ypres” jau pērn cerēja kļūt par WRC posmu, taču, ņemot vērā straujo vīrusa uzliesmojumu valstī, sacīkstes nevarēja tikt aizvadītas.

Šobrīd Lielbritānijas rallija nākotne ir neskaidra, taču tiek solīts, ka 2022. gadā tas atkal notiks. Iespējams, sacīkstes risināsies Ziemeļīrijas teritorijā, un jau tagad zināms, ka atbalsts tam varētu tikt nodrošināts. Tiesa, nav izdevies par visu vienoties tik laicīgi, lai to izdotos realizēt jau šogad.

WRC posms Lielbritānijā bez pārtraukuma bija noticis kopš čempionāta izveidošanas 1973. gadā, ja neskaita 1996. gadu, kad ieviestās posmu rotācijas dēļ rallijam tika noteikts Pasaules kausa posma statuss.

Izmantotie resursi:
www.wrc.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool