Latviešu radītais “OSCar” startē Apvienoto Arābu Emirātu rallijā

16/02/2021 |

Ar latviešu inženiera Andra Dambja savulaik radīto rallijreida mašīnu “OSCar” šogad Apvienoto Arābu Emirātu rallija čempionātā piedalās vietējā pilota Rašida El-Ketbi ekipāža. Uz starta spēkrats bija redzams arī pagājušās nedēļas nogalē.

Aizpagājušajā desmitgadē, kad Dakaras rallijs vēl notika Āfrikā, ar “OSCar” sacīkšu mašīnām uz starta stājās dažādas latviešu ekipāžas. Ogrē radītos spēkratus tagad sacensībās var redzēt arvien retāk, bet tie nav zuduši līdzjutēju acīm pavisam.

Apvienoto Arābu Emirātu rallija čempionātā ar ceturtās paaudzes “OSCar” šogad startē vietējais braucējs Rašids El-Ketbi, kurš savā karjerā arī aizvadījis 13 sacīkstes pasaules rallija čempionātā, pēdējo reizi 2014. gadā.

Nedēļas nogalē notika AAE rallija sezonas otrais posms “UMM Al Quwain Rally”, kurā braucēji veica sešus ātrumposmus ar kopējo garumu aptuveni 63 km. Absolūtajā ieskaitē El-Ketbi stabili guva ceturto vietu, bet savā klasē finišēja otrais, zaudējot čeham Petram Kačīrekam, kurš startēja ar “Škoda Fabia R5” un triumfēja arī kopējā vērtējumā.

Pirms tam janvārī notikušajā “Sharjah Rally 2021”, kur bija jāmēro seši ātrumposmi 57 km garumā, El-Ketbi guva otro vietu absolūtajā ieskaitē un uzvarēja savā klasē. Toreiz ātrāks par viņu bija tikai Abdulla El-Kasīmi, kurš brauca ar “Subaru Impreza STi N11”.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool