Eiropas rallija čempionāts turpinās ar asfalta posmu Čehijā

16/08/2019 |

Foto: fiaerc.com |

Ar pirmo ātrumposmu šajā vakarā startēs Eiropas rallija čempionāta sestais posms “Barum Czech Rally Zlín 2019”, kas līdz svētdienai norisināsies Čehijas pilsētā Zlīnā un tās apkaimē.

Pēc aizvadītiem pieciem ERC posmiem līderis kopvērtējumā ir pašreizējais čempions Aleksejs Lukjaņuks, kurš pirmajos divos rallijos izstājās, pēc tam “Rally Liepāja” tika pie otrās vietas, uzvarēja Polijā, bet iepriekšējās sacensībās Romā guva ceturto vietu. Ilgu laiku punktu tabulas vadībā bija latviešu vienību “Sports Racing Technologies” pārstāvošais polis Lukašs Habajs, taču Itālijas posms viņam bija neveiksmīgs un vadība tika zaudēta. Šobrīd abu ekipāžu starpā tikai seši punkti, kamēr 22 punktus aiz vadībā esošā krievu sportista Lukjaņuka ir brits Kriss Ingrams. Šī trijotne ir vienīgie reālie konkurenti uz titulu, kā arī vieni no nedaudzajiem, kas piedalās visos posmos.

Jāpiemin, ka “Sports Racing Technologies” komanda šogad izcīnījusi uzvaras divos ERC posmos – martā Azoru salās, kad pirmo vietu guva Lukašs Habajs, kā arī maija beigās Liepājā, kur triumfēja Olivers Solbergs. Šobrīd tā ieņem otro vietu komandu vērtējumā, 36 punktus zaudējot Lukjaņuka “Saintéloc Junior Team”, bet tikai par četriem punktiem apsteidzot Ingrama “Toksport World Rally Team”.

ERC2 vērtējumā vadībā ir itālis Zelindo Melegari, kurš startē ar “Neiksans Rallysport” sagatavotu auto, tomēr nav uzvarējis nevienā posmā šajā gadā. ERC3 un “ERC3 Junior” līderis ir igaunis Kens Torns, “Ladies Trophy” vadībā atrodas britu sportiste Keitija Muningsa, kamēr “ERC1 Junior” kopvērtējumā pirmajā pozīcijā jau pieminētais Ingrams.

“Barum Czech Rally Zlín” šogad norisināsies jau 49. reizi. Astoņas reizes, kas ir rekords, šeit uzvarējis čehu veterāns Jans Kopeckis, kurš būs uz starta arī šogad. Viņš Zlīnas rallijā bijis ātrākais pēdējos četrus gadus pēc kārtas. Dalībnieku sarakstā arī titula kandidāti Lukjaņuks, Habajs un Ingrams, kuri visticamāk būs Kopecka galvenie konkurenti. Startēs arī “Sports Racing Technologies” pilots Nikolajs Grjazins, kuram gan šogad uzsvars uz dalību pasaules rallija čempionātā WRC2 klasē, kā arī labas izredzes uz pjedestālu.

Pirmais ātrumposms Zlīnas pilsētā jau šovakar, vēl astoņi dopi sestdien, bet noslēdzošie seši – svētdien. Rallijs notiks pa asfalta ceļiem, ātrumposmos veicot 103 km, kamēr kopējā distance, ieskaitot pārbraucienus, sastādīs 219 km.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool