Ar Vasīlija Grjazina uzvaru Pleskavā finišē Krievijas rallija čempionāts

15/10/2020 |

Foto: Aleksejs Udarcevs

Ar sacensībām Pleskavas pusē šomēnes noslēdzies Krievijas rallija čempionāts. Gan pēdējā posmā, gan sezonas kopvērtējumā triumfējis Vasīlijs Grjazins.

Pēc trīs sezonām, kas tika pavadītas prom no rallija, šogad Vasīlijs Grjazins atkal bija redzams uz starta šajā autosporta disciplīnā. Sportists, kurš savulaik daudz startējis gan sacensībās Latvijā, gan Eiropas un pasaules čempionātā, šogad uz starta izgāja ar “TBRacing” komandas sagatavotu “Škoda Fabia R5” automašīnu, piedalījās piecos rallijos Krievijā, visos izcīnot uzvaras absolūtajā ieskaitē.

Krievijas rallija čempionāta ieskaitē šosezon aizvadīti četri posmi. Sezona iesākās ar ziemas sacīkstēm “Rally Karelia”, bet turpinājās vasarā ar “Rally Ekover” un “Rally Belye Nochi”, kamēr noslēdzošās cīņas tika aizvadītas šomēnes “Rally Pskov” ietvaros.

Visos četros posmos nepārspēta bija Grjazina pilotētā ekipāža, bet Pleskavas rallijā viņam izvērtās ļoti aizraujošs duelis ar Dmitriju Voronovu, kurš startēja ar “Lada Granta Proto”. Šo auto izgatavojusi “MRMotorsport” komanda, un tā jauda sasniedz iespaidīgus 350 zirgspēkus, tādēļ Voronovam bija pa spēkam mest izaicinājumu Grjazinam.

Lai gan rallijā bija jāveic deviņi ātrumposmi vairāk nekā 100 km garumā, nevienā brīdī abu ekipāžu starpā nebija vairāk par 3.5 sekundēm, bet citkārt atstatums bija mazāks par sekundi. Vēl pirms noslēdzošā dopa Grjazins atpalika 0.2 sekundes, tomēr izšķirošajos kilometros spēja būt mazliet ātrāks un galu galā uzvarēja ar 1.3 sekunžu pārsvaru.

Trešo vietu Pleskavas rallijā sasniedza latviešu komandas PROSPEED pilots Igors Bulancevs, kurš pirmo reizi uz starta izgāja ar “Suzuki Swift R4” automašīnu. Tā viņam šogad ir pirmā reize, kad absolūtajā ieskaitē kādā no sacīkstēm izdevās iekļūt “Top 3”, lai gan “Rally Ekover” viņš sasniedza trešo vietu Krievijas čempionāta vērtējumā, kamēr kopsummā bija ceturtais ātrākais. “Rally Karelia” sacīkstēs sportists guva ceturto vietu, bet “Rally Belye Nochi” piedzīvoja avāriju.

Par Krievijas rallija čempionu pirmo reizi karjerā kļuvis Vasīlijs Grjazins, kura tēvs Staņislavs Grjazins to pašu bija paveicis pirms 19 gadiem. Otrajā vietā šosezon Krievijas čempionāta absolūtajā ieskaitē PROSPEED pilots Igors Bulancevs, kurš citās sacīkstēs startēja ar “Ford Fiesta R5” automašīnu.

Jau šonedēļ Pleksavas apgabalā norisināsies Krievijas kausa izcīņas rallija noslēdzošais posms.

Pleskavas rallija rezultāti:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Vasīlijs Grjazins Škoda Fabia R5 47:32.4
2. flag Dmitrijs Voronovs Lada Granta Proto +1.3
3. flag Igors Bulancevs Suzuki Swift R4 +1:42.2
4. flag Arturs Muradjans Ford Fiesta R5 +1:45.7
5. flag Vjačeslavs Prohorovs Mitsubishi Lancer Evo IX +2:34.2
6. flag Aleksejs Petrovs Mitsubishi Lancer Evo VIII +3:01.8
7. flag Artjoms Vostrjakovs Mitsubishi Lancer Evo VIII
+3:26.7
8. flag Jevgēņijs Poronkins Subaru Impreza STi N12
+3:52.6
9. flag Matvejs Bezrukovs Subaru Impreza STi N12
+4:17.8
10. flag Aleksandrs Rogozins Mitsubishi Lancer Evo VIII
+4:19.8

Sezonas kopvērtējums >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool