Seskam/Francim tehniskas problēmas un pjedestāls Sardīnijā

12/10/2020 |

Foto: Facebook.com/MartinsSesksRallying

“LMT Autosporta Akadēmijas” ekipāža Mārtiņš Sesks/Renārs Francis pasaules rallija čempionāta Sardīnijas posmā JWRC ieskaitē finišēja trešie un saglabāja līderpozīcijas čempionāta kopvērtējumā.

Piektdien sportisti sacensības uzsāka veiksmīgi, taču pusass defekta dēļ Sesks/Francis bija spiesti izstāties ceturtajā ātrumposmā, divus ātrumposmus pirms sacensību pirmās dienas noslēguma. Tehniskas problēmas ekipāžu vajāja arī otrajā sacensību dienā, taču sasniegtais rezultāts par to nelika manīt – Sesks/Francis uzvarēja piecos no sešiem ātrumposmiem, kas ļāva pakāpties uz trešo pozīciju.

“Lai arī pirmā sacensību diena nebija iepriecinoša, otrajā dienā braucām ar mērķi uzvarēt katru ātrumposmu, lai sakrātu maksimāli iespējamo punktu skaitu kopvērtējumam,” skaidroja Sesks.

Sacensību noslēdzošās dienas trijos ātrumposmos ātrākais bija soms Sami Pajari, bet Sesks/Francis – otrie, kas rallija noslēgumā ļāva kāpt uz sacensību pjedestāla trešā pakāpiena un saglabāt līderpozīcijas pasaules junioru rallija čempionāta kopvērtējumā.

Sesks/Francis Sardīnijas posmā izcīnīja 21 punktu, kas kopumā viņiem dod 68 ieskaites punktus un desmit punktu pārsvaru pār tuvāko sāncensi Tomu Kristensonu.

“Šī bija notikumiem pārbagāta sacensību nedēļas nogale, kurā netrūka arī tehnisku izaicinājumu, un to risināšanā neatsveramas bija Renāra Franča prasmes,” stāsta Mārtiņš Sesks. “No četriem pasaules junioru rallija čempionāta posmiem tiek vērtēti trīs labākie, tāpēc esam gandarīti, ka visi ir aizvadīti ar labu rezultātu un droši varam doties uz noslēdzošo sezonas ralliju Iprā. Beļģijas taktiku apcerēsim turpmākās desmit dienas pašizolācijā.”

Noslēdzošais pasaules junioru rallija čempionātā posms Beļģijas rietumos, Iprā notiks pēc mēneša – no 19. līdz 22. novembrim.

Sardīnijas rallija rezultāti JWRC klasē:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Toms Kristensons
Ford Fiesta Rally4 3:07:49.1
2. flag
Fabricio Zaldivars
Ford Fiesta Rally4 +11:25.4
3. flag
Mārtiņš Sesks
Ford Fiesta Rally4 +29:56.2
4.
flag
Enriko Oldrati 
Ford Fiesta Rally4 +37:01.1
5.
flag
Sami Pajari 
Ford Fiesta Rally4 +58:14.7
6.
flag
Marko Pollara
Ford Fiesta Rally4 +1:16:50.4

JWRC kopvērtējums pēc 3. posma:

Vieta Pilots Punkti
1. Latvia Mārtiņš Sesks 47
2. Finland Sami Pajari 39
3. Sweden Tom Kristensons 29
4. Estonia Kens Torns 18
5. United Kingdom Ruairi Bels 18
6. Estonia Roberts Virvess 17
7. Romania Rauls Badiu 16
8. Paraguay Fabricio Zaldivars 16
9. Italy Enriko Oldrati 6
10. Sweden Pontuss Lēnstrēms 6
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool