Strokšs: “Ja būs iespēja, mēģināšu Latvijā sarīkot WRC posmu”

14/10/2020 |

Foto: fiaerc.com

“Rally Liepāja” sacensību organizators Raimonds Strokšs uzskata, ka Latvijai ir labas izredzes nākamgad pirmo reizi iekļūt pasaules rallija čempionāta kalendārā. Ja pavērsies iespēja uzņemt WRC sacīkstes, Strokšs sola izmantot iespēju un tās sarīkot.

Nesen Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) izziņoja 2021. gada pasaules čempionāta kalendāru, kurā ir iekļauta Igaunija, kamēr Latvijai piemērots rezerves posma statuss, tāpat kā vēl piecām citām valstīm. Iepriekšējos gadus šāda rezerves posmu saraksta nebija.

“Visa pasaule mācās no tā, kas notiek, arī WRC rīkotāji,” intervijā ziņu aģentūrai LETA sacīja Raimonds Strokšs. “Tā šogad bija atteikšanās no posmu rīkošanas, to pārcelšana un atcelšana, kas notika pirmoreiz. Tagad WRC rīkotāji gatavojas sezonai savādāk nekā pirms gada. Iekļaušana rezervistos ir apliecinājums mums, ka mēs ar valdības un pašvaldību atbalstu, ar Latvijas rīkotspēju rallijā un rallijkrosā atbilstam WRC posma rīkošanas standartam gadījumā, ja kaut kas notiek ar kādu no paredzētajiem posmiem. Nosauktajā sešu valstu secībā lielas lomas nav. Domāju, ka izšķirošais būs loģistikas un reģionālais princips. Nez vai kāds, piemēram, no Portugāles, Spānijas vai Lielbritānijas brauks uz Latviju. Ja tas notiks jūlijā un augustā, kad ieplānoti arī pasaules čempionāta posmi Igaunijā un Somijā, tad ir ērti šajā maršrutā iekļaut arī Latviju.”

Strokšs norāda, ka iespēja iegūt vismaz rezerves posma statusu Latvijai radusies tikai un vienīgi pateicoties Eiropas rallija čempionāta (ERC) sacensībām, kas Liepājas pusē notiek jau astoto gadu. Tiesa, kamēr ERC posma garums sastāda aptuveni 180 km, pasaules čempionātā ātrumposmu kopējā distance parasti ir vairāk par 300 km. Strokšs atzīst, ka tik garu posmu noorganizēt neizdotos, taču varētu nodrošināt ātrumposmus aptuveni 220 km garumā, ar ko teorētiski varētu pietikt.

“FIA zina, kā mēs strādājam, un Eiropas čempionāta posms ir pamats, lai uz tā bāzes varētu notikt WRC posms,” viņš saka. “Pamatdoma ir pagarināt Eiropas meistarsacīkšu trasi par dažiem kilometriem, jo WRC ātrumposmu kopgarums ir lielāks. Tā būtu fantastika, redzēt, kā piloti ar WRC mašīnām tiek galā ar Strazdes tramplīnu vai Stroķacs tramplīnu Vecpils ātrumposmā. Ja Latvija ir apstiprināta kandidātu skaitā un ja pastāv kaut niecīgs procents, ka WRC posms Latvijā var notikt, es nevaru nepamēģināt to sarīkot. Pamats ir ERC posms. Ja tā nav, tad ir savādāk. ERC rīkošana mums uzticēta uz trim gadiem, bet finansēšanas kārtība Latvijā tagad liek iet un prasīt finanses katru gadu atsevišķi. ERC rīkotāji saka, ka esam viens no čempionāta stūrakmeņiem sacensību norises ziņā, un mums atliek tikai sagādāt finanses.”

Sarunas ar valdības pārstāvjiem par finansējuma piešķiršanu 2021. gada “Rally Liepāja” plānotas jau šonedēļ.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool