Solbergs “Rally Liepāja” vadībā, Grjazins avarē no otrās vietas

15/08/2020 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Pēc aizvadītās pirmās sacensību dienas Eiropas rallija čempionāta posmā “Rally Liepāja” vadībā izvirzījies Olivers Solbergs, kamēr Nikolajs Grjazins pēdējā dienas ātrumposmā piedzīvoja avāriju un izstājās.

Sacensību pirmā diena tika aizvadīta Talsu pusē, sportistiem veicot četrus ātrumposmus. Pirmajā no tiem ātrāko laiku sasniedza Olivera Solberga ekipāža, vadību rallija kopvērtējumā tai noturot arī pēc otrā dopa, kad labāko laiku sasniedza “Hyundai” rūpnīcas pilots Nikolajs Grjazins. Solbergs atkal bija labākais trešajā ātrumposmā, bet dramatiskāki notikumi risinājās pēdējos 25 kilometros dienas noslēdzošā brauciena laikā.

Solbergs putekļos nesavaldīja savu “Volkswagen Polo GTI R5” un saslīdēja, taču veiksmīgi spēja turpināt ceļu un sasniedza finišu, noturot līderpozīciju rallijā. Tikmēr Grjazinam nepaveicās daudz vairāk – viņš nobrauca no ceļa, kā rezultātā “Hyundai i20 R5” sacīkšu mašīna bija pārāk bojāta, lai varētu cīņu turpināt. Divkārtējais “Rally Liepāja” uzvarētājs pirms tam rezultātos ieņēma otro pozīciju, zaudējot pērnā gada uzvarētājam Solbergam septiņas sekundes.

Līdz ar to dienas izskaņā uz otro pozīciju pacēlies Madss Ostbergs, kurš daudzas sezonas pavadījis pasaules rallija čempionātā WRC klasē, bet Latvijā startē ar “Citroen C3 R5” automašīnu. Pašlaik viņš no Solberga atpaliek desmit sekundes. Tikmēr par divām pozīcijām uz augšu pēdējā dopa laikā pacēlās Aleksejs Lukjaņuks, kurš arī brauc ar “Citroen C3 R5”, pašlaik no līdera atpaliekot 16 sekundes.

No latviešu ekipāžām visaugstāk atrodas Mārtiņš Sesks un Renārs Francis, kuri atrodas 18. pozīcijā absolūtajā vērtējumā, bet savā ERC3 klasē šobrīd ir vadībā. Uz pirmo pozīciju viņi pacēlās pēdējā ātrumposmā un šobrīd par nieka 0.3 sekundēm apsteidz Kenu Tornu, kamēr trešais ir Deniss Radstrēms. Ceturto vietu ERC3 klasē un 22. absolūti ieņem Reinis Nitišs ar Andri Mālnieku. Abas latviešu ekipāžas startē ar priekšpiedziņas “Ford Fiesta Rally4”.

Savukārt Ainārs Igaveņš un Ralfs Igaveņš, kuri uz starta stājušies ar “Mitsubishi Lancer Evo X”, ierindojas 26. vietā, bet ERC2 klasē, pēdējā ātrumposmā zaudējot vienu pozīciju, ir trešie. Vadībā atrodas Timors Erdi juniors, bet otrie pašlaik ir Dmitrijs Feofanovs ar latviešu stūrmani Normundu Kokinu.

Vēl sešus ātrumposmus Eiropas rallija čempionāta ieskaitē sportisti aizvadīs svētdien.

“Rally Liepāja” rezultāti pēc 1. dienas:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Olivers Solbergs Volkswagen Polo GTI R5 44:25.1
2.
flag Madss Ostbergs Citroën C3 R5 +10.0
3.
flag Aleksejs Lukjaņuks Citroën C3 R5 +16.2
4.
flag
Ēriks Pietarinens
Škoda Fabia R5 +30.6
5.
flag Kreigs Brīns Hyundai i20 R5 +30.8
6.
flag
Emīls Lindholms 
Škoda Fabia Rally2 evo +37.0
7.
flag Greguārs Munsters Hyundai i20 R5 +48.7
8.
flag Miko Heikila Škoda Fabia Rally2 evo +1:04.8
9.
flag Rauls Jētss Škoda Fabia Rally2 evo +1:50.4
10.
flag
Eriks Caiss
Ford Fiesta Rally2 +1:54.5

Pilni rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool