Solbergs: “Lukjaņuks vēlas man atriebties par pagājušo gadu”

06/08/2020 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Jau nākamnedēļ, no 14. līdz 16. augustam, Olivers Solbergs startēs Rally Liepāja, papildinot savu savu Eiropas rallija čempionāta ceļojumu ar vēl vienu pieturvietu. Pērn, 17 gadu vecumā, pēc uzvaras Liepājā Olivers Solbergs kļuva par ERC vēsturē jaunāko posma uzvarētāju. Šogad Solbergs ar stūrmani Āronu Džonsonu Latvijā atgriezīsies pacilātā noskaņojumā – pirms nepilnām divām nedēļām autosportists izcīnīja uzvaru ERC1 Junior klasē un trešo vietu Rally di Roma Capitale kopvērtējumā, startējot ar Volkswagen Polo GTI R5.

“Vēl aizvien spilgti atceros emocijas pēc uzvaras pagājušajā gadā, tāpēc ceru šeit atgriezties un cīnīties par uzvaru,” stāsta Olivers Solbergs. “Bet pagājušais gads ir pagātne. Dodoties uz Liepāju, šogad mērķis ir dabūt iespējami daudz punktus un, protams, sagatavoties nākamajam pasaules čempionāta posmam.”

Pēc Itālijas posma Solbergam ERC1 Junior klasē ir 10 punktu pārsvars pār Simonu Tempestini. “Romā braukt bija aizraujoši,” atzīst Solbergs. “Godīgi sakot, rezultāts deva man papildus pārliecību. Sacensībās piedalījās ļoti daudz R5 mašīnas, tāpēc trešā vieta kopvērtējumā pret tik daudziem ātriem vietējiem braucējiem un spēcīgu ERC dalībnieku sastāvu ir fantastisks rezultāts.”

Olivers, 2003. gada pasaules rallija čempiona (un divkārtējā pasaules čempiona rallijkrosā) Petera Solberga dēls, pagājušā gada Rally Liepāja bija vadībā no pirmā ātrumposma līdz pat finišam, uzvarot desmit no trīspadsmit ātrumposmus. Pirmajā sekcijā viņš ERC čempionu Alekseju Lukjaņuku apsteidza par 9.7 sekundēm, taču turpinājumā pārsvaru tikai palielināja un sacensības noslēdza ar 22.7 sekunžu pārsvaru.

“Pagājušā sezona bija mana pirmā ar pilnpiedziņas automašīnu uz grunts seguma, tāpēc es nezināju ko sagaidīt, taču mans ātrums jau no pirmā ātrumposma bija lielisks,” neslēpj Solbergs. “Rally Liepāja ir ātrs rallijs, ir jābūt ļoti precīzi sastādītai stenogrammai un jābrauc bez kļūdām. Tas izskatās vienkārši, taču patiesībā ir ļoti sarežģīti.”

Lukjaņuks, šī brīža ERC līderis, pēc uzvaras Romā, arī plāno startēt Rally Liepāja, un Solbergs sagaida aizraujošu cīņu ar vienu no saviem favorītiem. “Aleksejs ir viens no ātrākajiem R5 pilotiem pasaulē, un noteikti vistrakākais,” saka Solbergs. “Būs jautri ar viņu atkal pacīnīties, un domāju, ka viņš vēlas man atriebties par pagājušo gadu. Darīšu visu, ko spēju, lai noturētu viņu sev aizmugurē. Centīšos uzvarēt arī šogad – šis noteikti būs aizraujošs rallijs!”

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool