“Rally Liepāja” ietvaros notiks “Abarth Rally Cup”

22/01/2019 |

Foto: fiaerc.com

Abarth Rally Cup notiks 2019. gada FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) ietvaros, apvienojot šīs monoklases sacensības ar Eurosport Events organizēto starptautisko rallija čempionātu. Rally Liepāja notiks 2019. gada 24.-26.maijā.

Abarth Rally Cup aptvers sešus no astoņiem ERC posmiem un tajā varēs piedalīties dalībnieki ar vieglajiem, aizmugures piedziņas itāļu sporta auto, kas atbilst FIA R-GT kategorijas tehniskajiem noteikumiem. Abarth 124 rallija versija ir nopērkama par 110 tūkstošiem eiro, kas ietver arī ERC reģistrācijas maksu.

2019. gada Abarth Rally Cup notiks šajos FIA ERC posmos:

1. posms: Rally Islas Canarias, 2.-4. maijs (asfalts)
2. posms: Rally Liepāja, 24.-26. maijs (grunts)
3. posms: Rally Poland, 28.-30. jūnijs (grunts)
4. posms: Rally di Roma Capitale, 19.-21. jūlijs (asfalts)
5. posms: Barum Czech Rally Zlin, 16.-18. augusts (asfalts)
6. posms: Rally Hungary, 8.-10. novembris (asfalts)

2019. gadā R-GT klases automašīnām atļauts piedalīties pārveidotajā ERC2 klasē, Abarth Rally Cup dalībniekiem būs iespēja cīnīties par punktiem šajā klasē, papildus tam cīnoties par katra posma, un sezonas kopvērtējuma balvu fondu.

Katra posma ietvaros būs pieejams šāds balvu fonds:

1. vieta: €12,000
2. vieta: €10,000
3. vieta: €8,000
4. vieta: €4,000

Sezonas noslēgumā Abarth Rally Cup uzvarētājs saņems €30,000.

„Esam ļoti priecīgi panākt, cerams, ilgtermiņa vienošanos ar Abarth Rally Cup organizatoriem un vēlamies pateikties Abarth par uzticības došanu FIA Eiropas rallija čempionātam,” stāsta Žans-Baptiste Lejs, ERC koordinators. „Abarth ir leģendārs vārds rallija aprindās, un mēs esam laimīgi, ka uzņēmums savu nākamo soli autosportā izvēlējies spert tieši ERC ietvaros.

2018. gada sezonā mums bija iespēja Abarth 124 braucējus redzēt atsevišķos ERC posmos kā daļu no FIA R-GT Cup, un uzreiz tapa skaidrs, ka interese ir liela un tur sastopamas spēcīgas komandas un piloti. Abarth 124 Rally automašīnu dalība ERC posmiem piešķirs papildu odziņu, skatītājiem un faniem dodot iespēju trasē redzēt vieglus, aizmugures piedziņas rallija auto, kas ir pieejami par relatīvi zemu cenu.”

Luka Napolitano, EMEA reģiona FIA & Abarth zīmolu vadītājs: „Divu sezonu laikā Abarth 124 Rally ir nostiprinājis savu pozīciju kā ātrākais auto R-GT klasē, priecējot fanus un uzvarot uz visiem segumiem. Ralliji Montekarlo un Tour de Corse bija ar lielu atdevi: Montekarlo rallijā mūsu 124 Abarth sacīkšu sarežģītākajā ātrumposmā cīnījās ar WRC tehniku, izcīnot ceturto vietu absolūti, bet Korsikā 124 ne tikai uzvarēja, bet izcīnīja pirmās četras vietas. Nākamgad vēlamies spert soli uz priekšu un turpināt uzlabot rezultātus, piedaloties ERC ar savu kausa izcīņu. Katrā posmā būs speciāla Abarth zona, kas kļūs par tikšanās vietu Scorpion braucējiem un faniem. Papildus tam, mēs komandām nodrošināsim pilnīgu atbalstu, pateicoties mūsu līdzpaņemtajiem rezerves daļu krājumiem un tehniskās komandas kompetencei.”

Napolitano turpina: „Autosports vienmēr ir bijis būtiska daļa no Abarth identitātes un atspoguļo uzņēmuma vērtības. Dalība sacensībās ļauj mums stiprināt šo saikni ar Abarth vēsturi un nākotni. Papildus tam, tas dod mums iespēju izmēģināt tehniskas inovācijas un jaunas tehnoloģijas smagākajos iespējamajos apstākļos, tādējādi nodrošinot to, ka klienti, iegādājoties ielas automašīnas, no tām varēs sagaidīt arvien labāku veiktspēju un uzticamību.”

Abarth Rally Cup vienošanās ar Eurosport Events ietver arī atsevišķa labāko momentu video ievietošanu FIAERC.com un ERC sociālo mediju kanālos pēc katra rallija. Abarth Rally Cup dalībnieki būs redzami arī iknedēļas ERC raidījumos un FIAERC.com publicētajos rakstos. Papildus tam, Abarth Rally Cup dalībnieki tiks ielūgti piedalīties reklāmas aktivitātēs ERC posmu ietvaros, kā piemēram rallija preses konferencēs un fanu pašportretu sesijās.

Sacensību servisu parkos tiks izveidota atsevišķa Abarth Rally Cup zona, šī kausa dalībniekiem saņemot ERC prioritāro statusu, kas dos pieeju treniņbraucieniem, kvalifikācijas ātrumposmam un citām priekšrocībām.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Unbedahts
RA Events

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool