Ralfs Sirmacis uzvar virtuālajā ziemas rallijā Zviedrijā

11/09/2020 |

Otrais “Bundzis Rally Championship” posms norisinājās Zviedrijas sniegotajos ceļos, kur no 65 pieteiktiem dalībniekiem trasē devās 60. Pārliecinoš līderis ziemas apstākļos bija Ralfs Sirmacis kurš uzvarēja astoņos no 12 ātrumposmiem.

Ralfs svinēja uzvaru ar 34 sekunžu pārsvru pār tuvāko sekotāju Edgaru Tomsonu. Savukārt Tomsonam bija spraiga cīņa par otro vietu ar Gati Bensonu. Abi braucēji uzvarēja pa vienam ātrumposmam. Finišā pārāks izrādijās Tomsons, bet tikai 5 sekundes aiz viņa palika Bensons.

Neveiksmīgi rallijs iesākās pirmā posma uzvarētājam Kristapam Ušvilam, kurš jau pirmajā ātrumposmā noskrēja no ceļa un pārsita divas riepas. Līdzi bija paņēmis tikai vienu rezerves riepu, tapēc līdz servisam nācās braukt uz trīs riepām. Pēc servisa Kristaps kāpināja tempu un uzvarēja divos ātrumposmos, finišu sasniedzot ceturtajā vietā.

Pārsteigums bija tas, ka pirmā posma otrās vietas ieguvējs Edgars Veidemanis neizgāja uz starta. Noslēdzošajā, 12. ātrumposmā, kur var izcīnīt papildus punktus, visātrākais bija Bensons un savā kontā ielika piecus papildus punktus. Pie četriem punktiem tika Ušvils, kurš šajā ātrumposmā Bensonam zaudēja tikai 0.2 sekundes. Trīs punktus un trešo vietu pēdējā ātrumposmā izcīnija Edgars Lūžnieks, divi punkti Ronaldam Lejam un pie viena punkta tika Valts Jansons.

Kopvērtējumā pēc diviem aizvadītiem posmiem līderis ir Kristaps Ušvils (89 punkti), otrajā vietā atrodas Ronalds Leja (76 punkti), savukārt trešajā vietā ir divi braucēji ar vienādu punktu skaitu – Mārtiņš Ķelpis un Valts Jansons (71 punkts). Ļoti tuvu “Top 3” atrodas arī Artis Nīlenders, kurš ir jau izcīnijis 68 punktus.

Zviedrijas posmā visvairāk punktus komandu ieskaitē izcīnija “CITRON TĪMS” (80), kuru pārstāv Gatis Bensons un Valts Jansons. Aiz viņiem palika pirmā posma uzvarētāji “MOŠ SAIES” (69), kuru pārstāv Kristaps Ušvils un Ēriks Kriviņš. Trešajā vietā posmā “FI&BU RACING TEAM” (59), kuru pārstāv Artis Nīlenders un Kaspars Bundzinieks.

Arī komandu kopvērtējumā pēc veiktiem diviem posmiem šīs pašas komandas atrodas “Top 3” pozīcijās, tikai nedaudz mainītām vietām. Pārliecinošā pirmajā vietā atrodas komanda “MOŠ SAIES” ar 140 izcīnītiem punktiem. Otrajā vietā ar 114 punktiem atrodas “CITRON TĪMS” un trešie ar 108 punktiem ir “FI&BU RACING TEAM”.

Informāciju sagatavoja:
Kārlis Priedītis

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool