Olivers Solbergs Alūksnes rallijā startēs ar “VW Polo GTI R5”

02/01/2019 |

Foto: Facebook.com/OliverSolberg01

Jaunais autosportists Olivers Solbergs, kurš šogad uzsāks vien savu trešo sezonu rallijā, apstiprinājis, ka “Rally Alūksnes”, kas notiks jau šomēnes, uz starta stāsies ar “Volkswagen Polo GTI R5” automašīnu.

Otrdien, 1. janvārī sociālajos tīklos Solbergs nāca klajā ar paziņojumu, ka 18. un 19. janvārī gaidāmajā Latvijas rallija čempionāta pirmajā posmā startēs ar jauno “Volkswagen” auto, kas tika prezentēts 2017. gada beigās, bet pirmās sacensības ar to tika aizvadītas vien pērnajā rudenī. Tāpat Solbergam, kurš abas pirmās sezonas rallija disciplīnā smēlies Latvijā, Alūksnē startēs ar jaunu krāsojumu, bet pirms tam aizvadīs testus.

Petera Solberga dēls iepriekšējos divus gadus brauca ar priekšpiedziņas “Peugeot 208 R2” automobili, ko apkalpoja latviešu vienība “Sports Racing Technologies”. Gan 2017., gan 2018. gadā viņš ieguva otro vietu Latvijas rallija čempionāta kopvērtējumā savā klasē.

“Volkswagen Polo GTI R5” tika izgatavots, ņemot vērā pieredzi, kas gūta pasaules rallija čempionātā WRC klasē. Šim jaunajam pilnpiedziņas auto ir 1.6 litru motors, kas spēj attīstīt 268 zirgspēku jaudu, un no 0-100 km/h tas ieskrienas 4.1 sekundē.

Lai gan Oliveram Solbergam ar R5 klases auto nav oficiālu sacīkšu pieredzes, viņš aizvadījis testus ar dažādām sacīkšu mašīnām un pat savā pirmajā sezonā startēja un ieguva otro vietu “Memorial Bettega” rallijā Itālijā, braucot ar “Ford Fiesta RS WRC”. Tāpat viņš smēlies pieredzi rallijkrosa trasēs ar “Supercar” klases pilnpiedziņas auto, kur arī panākumi nav izpalikuši.

Jau ziņots, ka ar R5 klases mašīnām dalībai “Rally Alūksne” pieteikušies lietuvietis Egidijs Valeiša un krievu pilots Radiks Šaimijevs. Tagad sarakstu papildinājis arī pērnā gada Latvijas čempions rallijā Valērijs Gorbans no Ukrainas, kurš atkal startēs ar “Mini John Cooper Works WRC”.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool