Pēc uzvaras Otepē rallijā Kaurs cer startēt piecos WRC posmos

16/02/2021 |

Foto: Marleen Maask

Igauņu pilots Egons Kaurs, kurš sestdien savā klasē guva uzvaru Igaunijas “Otepää talveralli”, šosezon cer iziet uz starta piecos pasaules rallija čempionāta posmos.

Pateicoties Somijā sameklētam sponsoram, Kaurs šosezon ticis pie jaunas “Volkswagen Polo GTI R5” sacīkšu mašīnas, bet Otepē viņš aizvadīja jau otro ziemas ralliju šajā sezonā, un sniegums tika parādīts ļoti augstvērtīgs. Kaurs kādu laiku pat spēja konkurēt ar Georgu Grosu, kurš brauca ar “Ford Fiesta WRC”, galu galā tomēr piekāpjoties par 23 sekundēm, bet savā klasē gandrīz ar tādu pašu pārsvaru pārspējot tuvāko sekotāju Georgu Linnamē, kurš arī brauca ar “Volkswagen Polo GTI R5”.

“Šis bija liels izaicinājums un labs treniņš,” atzīst “Kaur Motorsport” komandas pilots. “Tomēr ir arī nelielas bažas par zaudētām sekundēm, un pirms starta pasaules čempionātā vēlamies saprast, kur tās atgūt.”

Pirms šīm sacensībām Kaurs piedalījās arī Somijas čempionāta pirmajā posmā. Šomēnes viņš atgriezīsies Lapzemē, lai piedalītos pasaules čempionāta sezonas otrajā posmā “Arctic Rally Finland”, un konkurence būs ārkārtīgi spēcīga, jo ar R5 un “Rally2” klases spēkratiem uz starta stāsies kopumā 39 ekipāžas. Pirms šīm sacīkstēm viņam vēl paredzēt nelieli testi.

“Šogad ar nelielu intervālu notiks Portugāles un Sardīnijas ralliji, pēc tam būs posmi Igaunijā un Somijā,” stāsta Kaurs. “Ceru, ka pēc starta Arktikas rallijā spēsim nokomplektēt budžetu arī šīm četrām sacīkstēm.”

Viens no Kaura tiešajiem konkurentiem Somijā būs viņa tautietis Gregors Jētss, kurš startēs ar “Škoda Fabia Rally2 evo”. Sezonas pirmais rallijs Jētsam bija “Otepää talveralli”, tomēr tas izvērsās pagalam neveiksmīgs, jo jau pirmajā ātrumposmā viņš avarēja un ietriecās kokā, pēc kā turpināt sacensības nebija iespējams.

Izmantotie resursi:
www.ralli.ee

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool