Pēc spraigas cīņas “Rally Finland” vadībā Tanaks

27/07/2018 |

Foto: Facebook.com/otttanakfanpage

Noslēdzoties pasaules rallija čempionāta (WRC) Somijas posma piektdienas cīņam, kuru laikā bija jāaizvada desmit ātrumposmi, pirmajā pozīcijā atrodas igauņu pilota Ota Tanaka ekipāža no “Toyota” vienības.

Tanaka sīvākais sāncensis šajā sacensību dienā bija “Citroen” pilots Madss Ostbergs, kurš Somijā startē ar uzlabotu auto. Abi uzvarēja lielākajā daļā no ātrumposmiem, vairākkārt arī apmainoties līderpozīcijām. “Rally Finland” devītajā ātrumposmā Tanaks pārņēma vadību un neatdeva to līdz dienas beigām.

Tanaka pārsvars pār Ostbergu šobrīd ir tikai nepilnas sešas sekundes. Tikmēr trešajā pozīcijā iekārtojies Tanaka komandas biedrs Jari-Mati Latvala, kurš atpaliek 23 sekundes. Vienubrīd trešajā vietā bija Tēmu Suninens (“M-Sport Ford”), tomēr viņš piedzīvoja ļoti bīstamu momentu, tik tikko izvairoties no avārijas, kā arī vēlāk saskārās ar bremžu problēmām.

Grūta diena bija abiem galvenajiem pretendentiem uz pasaules čempiona titulu. Kopvērtējuma vadībā esošais Tjerī Noivils (“Hyundai”) ātrumposmos devās pirmais, jau rīta pusē pamanījās saslīdēt un ietriekties kokā, bet ceļu turpināja un dienas izskaņā ierindojas vien desmitajā vietā, jau divas minūtes aiz Tanaka. Cerīgāks, tomēr arī grūts sniegums padevās sezonas vicelīderim Sebastjēnam Ožjē (“M-Sport Ford”), kurš trasē devās otrais, bet dienas beigās ieņem sesto pozīciju, līderim zaudējot minūti.

Pērnā gada “Rally Finland” uzvarētājs Esapeka Lapi (“Toyota”) jau dienas pirmajā ātrumposmā noslāpēja mašīnu bremzēšanas laikā, kas lika zaudēt nepilnu minūti.

Rīta pusē tikmēr avāriju piedzīvoja Andreass Mikelsens (“Hyundai”), kurš tādā veidā zaudēja apmēram trīs minūtes. Sacīkstes ekipāža varēja turpināt, bet šobrīd tai tikai 15. vieta.

WRC2 ieskaitē ļoti ātrs bija mājinieks Kalle Rovanpera, kurš uzvarēja septiņos ātrumposmos no desmit aizvadītajiem. Dienas izskaņā viņa tuvākais sekotājs Ēriks Pietarinens ir 32 sekundes aizmugurē, bet trešajā vietā esošais Jari Hutunens atpaliek jau 57 sekundes.

Somijas rallija rezultāti pēc SS11:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Ots Tanaks Toyota Yaris WRC 1:04:14.9
2. flag Madss Ostbergs Citroën C3 WRC +5.8
3. flag Jari-Mati Latvala Toyota Yaris WRC +23.1
4. flag Heidens Padons Hyundai i20 Coupe WRC +36.4
5. flag Tēmu Suninens Ford Fiesta WRC +46.1
6. flag Sebastjēns Ožjē Ford Fiesta WRC +58.9
7. flag Elfins Evanss Ford Fiesta WRC +1:01.1
8. flag Esapeka Lapi Toyota Yaris WRC +1:01.4
9. flag Kreigs Brīns Citroën C3 WRC +1:34.1
10. flag Tjerī Noivils Hyundai i20 Coupe WRC +1:57.7
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool