Ožjē: “Meksikas rallijam nevajadzēja notikt”

17/03/2020 |

Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

Ņemot vērā ārkārtas situāciju ar vīrusa izplatību pasaulē, pasaules rallija čempionāta posmam Meksikā nevajadzēja notikt, uzskata šo sacensību uzvarētājs Sebastjēns Ožjē.

Jau vēstīts, ka, par spīti tam, ka masveidā atceltas sporta sacensības visā pasaulē, Meksikas WRC posms pagājušās nedēļas nogalē tomēr norisinājās. Tiesa, tas tika pārtraukts dienu ātrāk nekā plānots, bet par uzvarētāju kļuva “Toyota” komandas pilots Ožjē, aiz sevis atstājot Otu Tanaku un Tēmu Suninenu.

“12 gadus pēc tam, kad šeit braucu pirmo reizi, mans mīlasstāsts ar Meksikas ralliju turpinās,” pēc jau sestās uzvaras šajā rallijā sacīja Ožjē, kurš Tanaku pārspēja par 27 sekundēm.

Neskatoties uz sesto uzvaru Meksikas rallijā, pirmo uzvaru šajā WRC sezonā un pirmo “Toyota” komandas sastāvā, Ožjē sajūtas ir divējādas.

“Ņemot vērā kontekstu, šī uzvara ir pavisam atšķirīga no pārējām,” viņš saka. “Es uzskatu, ka rallijam vispār nevajadzēja notikt. Nekas nav svarīgāks par cilvēku dzīvībām, un mans uzskats visu nedēļas nogali bija tāds, ka mums nevajadzētu apdraudēt savus meksikāņu draugus. Man žēl, ka nevarējām pavadīt laiku ar saviem faniem, kuri mūs šeit vienmēr uzņem ļoti silti, taču bija vajadzīga piesardzība.”

Aprīlī plānotais WRC posms Argentīnā jau ir atcelts, bet šobrīd ir bažas arī par Portugāles rallija norisi, kam būtu jānotiek maija otrajā pusē.

WRC kopvērtējums pēc 3. posma:

Vieta Pilots Punkti
1 France Sébastien Ogier 62
2 United Kingdom Elfyn Evans 54
3 Belgium Thierry Neuville 42
4 Finland Kalle Rovanperä 40
5 Estonia Ott Tanak 38
6 Finland Teemu Suninen 26
7 Finland Esapekka Lappi 24
8 Sweden Pontus Tidemand 8
9 France Sébastien Loeb 8
10 Japan Takamoto Katsuta 8
11 Russian Federation Nikolay Gryazin 6
12 Ireland Craig Breen 6
13       Marco Bulacia 4
14 United Kingdom Gus Greensmith 2
15 France Eric Camilli 2
16 Norway Mads Ostberg 1
17 Norway Ole Christian Veiby 1
18 Finland Jari Huttunen 1

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool