Ostbergs spiests pārtraukt WRC karjeru

10/12/2018 |

Foto: Citroen Racing

Norvēģu pilots Madss Ostbergs pavēstījis, ka 2019. gadā nestartēs pasaules rallija čempionātā. Tāpat zināms, ka “Citroen” komanda plāno turpmāk čempionātā piedalīties ar divām mašīnām, līdz ar to komandā nestartēs arī Sebastjēns Lēbs, lai gan par to iepriekš tika baumots.

Ostbergs “Citroen” vienībā startēja jau 2014. un 2015. gadā, bet pēc divu sezonu pārtraukuma, kas tika pavadīts “M-Sport” sastāvā, šogad atgriezās franču komandā. Somijā viņam izdevās finišēt otrajā, bet Austrālijā – trešajā vietā, taču vieta komandā uz nākamo gadu neatradās. “Citroen” krāsas 2019. gadā pārstāvēs pašreizējais pasaules čempions Sebastjēns Ožjē, kā arī Esapeka Lapi.

Iepriekš tika baumots, ka “Citroen” sastāvā varētu atgriezties deviņkārtējais pasaules čempions Sebastjēns Lēbs, taču Ostbergs apstiprina, ka komanda pieņēmusi lēmumu visu sezonu startēt ar diviem “Citroen C3 WRC” spēkratiem. Līdz ar to viņam arī viņam pašam nav bijusi iespēja tikt pie līguma kaut vai uz dažām sacīkstēm, tāpat arī citās komandās vieta nav atradusies, tādēļ 2019. gadā norvēģis WRC klasē nestartēs. Šobrīd viņa plāni neskaidri, taču sportists cer atgriezties pasaules čempionāta apritē.

Pasaules čempionātā Ostbergs startējis kopš 2006. gada un katru sezonu bijis redzams pie WRC mašīnu stūres. Tāpat viņš sevi pierādījis kā stabils vadošā desmitnieka braucējs, regulāri izcīnot punktus un ik pa laikam iekarojot arī pjedestālu. Visā karjerā viņš pirmajā trijniekā finišējis 18 reizes, bet vienīgo reizi uzvaru izcīnīja 2012. gada posmā Portugālē, startējot ar “Adapta” komandas apkalpotu “Ford Fiesta RS WRC”. Togad viņš arī guva ceturto vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā, to atkārtojot 2015. gadā, kas ir sportista augstākie sasniegumi.

Runājot par Lēbu, klīda baumas, ka viņš noslēdzis līgumu par startēšanu “Hyundai” komandā, taču arī tā nav izrādījusies patiesība. “Hyundai” sastāvu nolēmusi nemainīt, visos posmos startējot ar Tjerī Noivilu un Andreasu Mikelsenu, kamēr trešo “i20 Coupe WRC” savā starpā dalīs Danijs Sordo un Heidens Padons.

“Toyota” sastāvā Otam Tanakam un Jari-Mati Latvalam nākamgad pievienosies Kriss Mīke, bet “M-Sport Ford” pašlaik nosaukusi tikai Tēmu Suninenu.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool