Noivils līderis Spānijas rallijā, Tanaks apsteidz Lēbu

26/10/2019 |

Foto: Hyundai Motorsport

Noslēdzoties sestdienas ātrumposmiem, kas tika aizvadīti pa asfaltu, pasaules rallija čempionāta posmā Spānijā sacensību kopvērtējuma vadībā nostiprinājies Tjerī Noivils no “Hyundai” komandas, kura tuvākie sekotāji atpaliek vairāk par 20 sekundēm.

Piektdien Katalonijā sportisti brauca pa grants segumu, bet sestdien un svētdien tiem jāsacenšas pa asfaltētiem ceļiem. Šodien tika aizvadīti septiņi ātrumposmi, bet svētdien notiks pēdējie četri.

Piektdienas izskaņā kļuvis par līderi, jau sestdienas pirmajā dopā vadību pazaudēja Sebastjēns Lēbs (“Hyundai”), kamēr Noivils pacēlās uz pirmo vietu. Beļģu pilots šodien bija ātrākais trijos ātrumposmos, kamēr pārējos četros labākos rezultātus sasniedza Ots Tanaks (“Toyota”), kurš līdz ar to dienas pašā izskaņā apsteidza Lēbu un pacēlās uz trešo pozīciju. Trīs sekundes viņam priekšā ir mājinieks Danijs Sordo (“Hyundai”), kurš šodien parādīja stabilu sniegumu.

Piektdien piedzīvojis problēmas ar stūres iekārtu un zaudējis vairākas minūtes, šobrīd jau uz astoto vietu pakāpies Sebastjēns Ožjē (“Citroen”), taču viņa cerības uz titulu pamazām sarūk. Arī Noivils, lai gan ir līderis, var tikai cerēt uz to, ka Tanaku piemeklēs kāda ķibele, pretējā gadījumā arī viņa izredzes iegūt 2019. gada WRC titulu nav spožas.

Viens no dienas neveiksminiekiem bija Kriss Mīke. Vēl no rīta viņš atradās ceturtajā pozīcijā, pēc septītā ātrumposma pacēlās jau uz trešo vietu, bet astotajā dopā piedzīvoja avāriju, paliekot trases malā.

Latvijas komandas “Sports Racing Technologies” pilots Nikolajs Grjazins pilsētas ātrumposmā nespēja nobremzēt un piedzīvoja nelielu avāriju, pēc kā vairs nevarēja iedarbināt dzinēju.

Spānijas rallija rezultāti pēc SS13:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Thierry Neuville
Hyundai i20 Coupe WRC  2:25:15.8
2. flag
Dani Sordo
Hyundai i20 Coupe WRC +21.5
3.
flag
Ott Tanak
Toyota Yaris WRC +24.6
4.
flag
Sebastien Loeb
Hyundai i20 Coupe WRC +25.2
5. flag
Jari-Matti Latvala 
Toyota Yaris WRC +46.8
6. flag
Elfyn Evans
Ford Fiesta WRC +1:09.2
7. flag
Teemu Suninen
Ford Fiesta WRC +1:24.5
8. flag
Sebastien Ogier
Citroën C3 WRC +4:09.9
9. flag
Mads Ostberg 
Citroën C3 R5 +6:35.2
10. flag
Eric Camilli
Citroën C3 R5 +6:38.2
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool