Mūžībā devies Latvijas autosporta leģenda Mārtiņš Sesks seniors

09/07/2019 |

Pirmdien, 8. jūlijā, 82 gadu vecumā mūžībā devies piensaimnieks un autosportists Mārtiņš Sesks (27.11.1936.-08.07.2019.) – tētis, vectētiņš un vecvectētiņš. Savu profesionālo dzīvi veltījis divām sfērām – piensaimniecības attīstībai un autorallijam.

PSRS kausa autorallijā ieguvējs, dibinājis Liepājas piena kombināta autosporta sekciju, vairākkārt organizējis Latvijas un PSRS čempionātus, Sporta meistars, Vissavienības kategorijas tiesnesis.

Rallija “Kurzeme” dibinātājs 1965. gadā, vēlāk organizatoriskos pienākumus nodeva dēla, Ulda Seska, un Dainara Damberga rokās, tieši pateicoties Mārtiņa Seska ieguldītajam darbam, daudzu gadu garumā – Latvijā varam lepoties, ka tiek organizēts Eiropas rallija čempionāta posms Liepājā.

Dzimis Cēsīs, skolojies Siguldas 1.vidusskolā, beidzis Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas pārtikas rūpniecības tehnoloģiju fakultāti. Bijis Liepājas piena kombināta direktora vietnieks un galvenais inženieris, bijis Kurzemes piens komercdirektors, 11 gadus bijis AS Rīgas piensaimnieks padomnieks. Apkopojis piensaimniecības vēstures materiālus publicēšanai un rūpējies par pienrūpniecības muzeja pārprojektēšanu. Organizējis un vadījis celtniecību un rekonstrukciju Liepājā, Ventspilī, Priekulē, Talsos, Oktē, Ugālē, Aizputē un Saldū. Izveidojis atpūtas bāzi un piensaimniecības muzeju, otrreizēji atjaunojis Kalnamuižu.

Vienmēr bijis padomdevējs pie kura aiziet mirkļos, kad viss kārtībā un kad ir šaubas par ikdienas lietām vai nav skaidrības – kā labāk darīt, lai uzvarētu rallijā.

“Ir grūti to līdz galam aptvert, bet šodiena izskan ar skumjām ziņām – Mūžības ceļos devies mans tētis Mārtiņš Sesks”, raksta Uldis Sesks. “Ar prātu saprotu, bet sirds joprojām atsakās ticēt…
Zaudēt kādu no vecākiem – tas vienmēr ir neizsakāmi smagi… lai cik pieauguši mēs katrs esam. Viņš vienmēr bija tik stiprs… Tik varošs. Jā, arī tiešs un sava ceļa gājējs. Viņš nebaidījās grūtību. Vadītājs ar lielo burtu, kas izveidoja vairākas ražotnes, bet lielāko daļu mūža veltīja piensaimniecībai. Un rallijam, ko iemācīja arī man iemīlēt. Viņš prata savu lietu un ar savu darbu iemantoja arī daudzu līdzcilvēku cieņu.  Viņš man iemācīja tās vērtības, kas mani visu mūžu ir pavadījušas. Paldies Tev, tēt! Un lai vieglas smiltis…”

Atvadīšanās piektdien, 12.jūlijā, plkst. 14.00 Sv. Annas baznīcā, zemes klēpī guldīs Centrālkapos.

Izmantotie resursi:
www.facebook.com/rallykurzeme

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool