Mārtiņš Sesks ar jauno stūrmani startēs pasaules rallija čempionātā

21/12/2018 |

Foto: publicitātes

LMT Autosporta Akadēmijas rallija pilots Mārtiņš Sesks 2019.gada sezonā turpinās autosportista karjeras attīstību un startēs pasaules čempionātā, Junior WRC klasē. Stūrmanis būs labi zināmais autosportists – Krišjānis Caune, kas uzvarējis vairākās prestižās pasaules sacensībās.

Mārtiņš Sesks, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas pilots: “Jau esam sākuši strādāt kopā jauno stūrmani un pirmās sacensības kopā aizvadīsim janvārī, piedaloties “Rally Alūksne”. Tie pagaidām ir tuvākie zināmie nākotnes plāni. Runājot par 2019.gada sezonu, man viens no interesantākajiem šķiet Somijas WRC posms, ko dēvē arī par 1000 ezeru ralliju. Šajā leģendārajā rallijā vienā 20 km ātrumposmā ir pat 78 tramplīni! Nākamo sezonu gribas uzsākt kā jaunu posmu, jo šis gads bijis notikumiem bagāts. Liela pieredze iegūta Opel Motorsport rūpnīcas komandā, ir izbaudītas uzvaras, zinu arī to, ko nozīmē zaudēt. Ejot tālāk, gribu paņemt līdzi tikai to labāko no paša pieredzes.”

Ekipāža M.Sesks/K.Caune piedalīsies piecos Junior WRC posmos. Uzvara Eiropas rallija čempionātā nodrošina apmaksātu dalību divos posmos un izvēle izdarīta par labu ERC Kanāriju salās (2.-4.maijs) un ERC Itālijā (19.-21.jūlijs). Abos šajos posmos ekipāža brauks ar Škoda Fabia R5 klases auto.

“Ceru ar savu pieredzi un neatlaidību palīdzēt Mārtiņam virzīties augstāk. Zinu, cik mērķtiecīgs viņš ir, un tas mums sakrīt. Līdzīgs ir arī mūsu izaugsmes stāsts, jo mans tēvs Ivars Caune, tāpat kā Mārtiņa tēvs, ir autosportists, iespējams, tādēļ mana mīlestība pret autosportu ir tik liela. Arī ar rūpnīcas pilotiem esmu iepriekš jau strādājis. Kopā ar leģendāro vairāku pasaules komandu pilotu Toni Gardemeister no Somijas piedalījāmies gan pasaules čempionāta posmā, gan Baltijas līmeņa sacensībās. Tāpat ceru, ka noderēs mana pieredze no divām lieliskām sacensībām: “Parīze-Dakāra” un “Monte-Carlo Historique”. Domāju, ka ar Mārtiņu mums būs izaicinoša, bet aizraujoša sezona,” stāsta Krišjānis Caune, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas stūrmanis.

*M.Seska/K. Caunes 2019.gada sacensību kalendārs:

LČ “Rally Alūksne” – 18.-19.janvāris
WRC Zviedrija – 14.-17.februāris
WRC Francija (Korsika) – 28.-31.marts
ERC Kanāriju salas – 2.-4.maijs
WRC Itālija – 13.-16.jūnijs
ERC Itālija – 19.-21.jūlijs
WRC Somija – 1.-4.augusts
WRC Lielbritānija – 3.-6.oktobris

*Kalendārā iespējamas izmaiņas

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool