Māris Neikšāns ar panākumiem aizvadījis rallija sacīkstes Kanādā

Pagājušās nedēļas nogalē Kanāras rallija čempionāta noslēdzošajā posmā “Big White Winter Rally 2017” uz starta izgāja latviešu autosportists Māris Neikšāns, izcīnot uzvaru savā klasē, bet absolūtajā vērtējumā gūstot trešo vietu.

Lai gan šosezon Neikšāns vairākos rallijos bija braucis stūrmaņa lomā, kā pilots viņš uz starta izgāja vien aizvadītajās brīvdienās, kad sēdās pie “Mitsubishi Lancer Evo IX” stūres un piedalījās Kanādas čempionāta astotajā posmā. Kopā ar viņu ekipāžā brauca Līga Kotāne, kura ikdienā dzīvo Ziemeļamerikā un arī startē rallijos. Šogad viņa jau bija guvusi divus pjedestālus Rietumkanādas čempionāta posmos kopā ar latvieti Vilni Dimperu.

“Big White Winter Rally 2017” ziemas sacensības Neikšāna/Kotānes ekipāžai izvērtās veiksmīgas. Pēc pirmajā dienā veiktajiem diviem nakts ātrumposmiem viņi ieņēma ceturto pozīciju kopējā ieskaitē un jau bija izvirzījušies vadībā “P4WD” klasē, savukārt otrajā dienā, kad tika veikti vēl astoņi ātrumposmi, noturēja pirmo vietu savā klasē, bet absolūtajā vērtējumā pakāpās līdz trešajai vietai.

Ziemeļamerikā Māris Neikšāns ir startējis jau iepriekš. Pagājušā gada pavasarī viņš jau piedalījās pāris reģionālā mēroga sacensībās – Kanādā notikušajā “Cochrane Image Autobody Rally” kā pilots kopā ar Anriju Jessi guva otro vietu, savukārt ASV rallijā “100 Acre Wood Regional Rally” kā stūrmanis poļu braucējam Arekam Bialobrzeskim palīdzēja izcīnīt trešo vietu.

Par “Big White Winter Rally 2017” sacīkšu uzvarētāju absolūtajā ieskaitē un “O4WD” klasē kļuva kanādietis Antuāns L’Estāžs, kurš ir viens no vadošajiem Ziemeļamerikas rallija pilotiem. Sportists startēja ar “Subaru Impreza WRX STI”, par vairāk nekā četrām minūtēm pārspējot Brendonu Semenuku, kurš uz starta izgāja ar “Subaru Crosstrek”. Neikšāna/Kotānes ekipāža uzvarētājiem zaudēja gandrīz septiņas minūtes, bet savus tuvākos sekotājus pārspēja ievērojami.