Lukjaņuks Spānijā testē “Suzuki Swift R+” un startēs vietējā rallijā

14/12/2017 |

Foto: Facebook.com/alexey.lukyanuk

Eiropas rallija čempionāta dalībnieks Aleksejs Lukjaņuks šobrīd Spānijā veic testus ar jauno “Suzuki Swift R+” sacīkšu auto, palīdzot šim projektam iegūt atpazīstamību plašākā mērogā. Šonedēļ ar šo mašīnu krievu pilots stāsies uz starta vietējā rallijā.

Lukjaņuks saņēma īpašu uzaicinājumu izmēģināt “Suzuki Swift R+” rallija auto. Sākotnēji viņš bija iecerējis startēt kādās citās sacīkstēs, taču situācija mainījās un jau kādu laiku sportists aktīvi testē mašīnu, lai jau šajā nedēļas nogalē ar to dotos uz “Rally de Tierra de Astorga 2017” starta. Šajā rallijā, kas notiks sestdien, 16. decembrī, būs jāveic seši grants ātrumposmi, kuru garums sastādīs nepilnus 74 kilometrus.

Testos Spānijā Lukjaņukam jāstrādā ar stūrmani Hoanu Vinjesu, kamēr nedēļas nogalē gaidāmajās sacīkstēs ceļu viņam diktēs Hugo Magalešs, kurš šosezon Eiropas čempionātā lasīja stenogrammu Bruno Magalešam, kļūstot par vicečempionu.

“Komanda piedāvāja iziet uz starta ar kādu stūrmani, kurš prot lasīt stenogrammu angliski,” vēl pirms testiem sacīja Lukjaņuks. “Iepriekš mēs ar Alekseju Artaunovu izmēģinājām patrenēties saziņā angliski, tomēr principā man šāda veida pieredze ir nulle. Būs labs eksperiments, kas vairāk izskatās pēc avantūras. Pēc Spānijas noteikumiem trasi pirms rallija varēšu izbraukt tikai vienreiz, toties man būs labs stūrmanis.”

Novembrī notikušajās Spānijas rallija čempionāta desmitajā posmā “Rally Comunidad de Madrid Race 2017” vietējam pilotam Gorkam Anthustegi izdevās atnest pirmo uzvaru N5 klases “Suzuki Swift R+” automašīnai, aiz muguras atstājot sportistus, kas brauca ar R5 un citu klašu tehniku.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool