Lukjaņuks Spānijā ar uzvaru debitē pie “Suzuki” stūres

Eiropas rallija čempionāta (ERC) zvaigzne Aleksejs Lukjaņuks pagājušās nedēļas nogalē piedalījās grants sacīkstēs Spānijā, pirmo reizi uz starta izejot ar “Suzuki Swift R+” automašīnu un izcīnot pārliecinošu uzvaru.

Lukjaņuks Spānijā pēc īpaša uzaicinājuma ieradās jau pirms kāda laika un aizvadīja testus ar “Suzuki Swift R+” automobili, bet 37 gadus vecā krievu pilota piedzīvojums noslēdzās ar dalību vietējās sacīkstēs “Rally de Tierra de Astorga”. To laikā tika aizvadīti seši grants ātrumposmu, kuru kopējais garums bija 67 kilometri.

Par Lukjaņuka stūrmani kļuva 2017. gada ERC vicečempions Hugo Magalešs, kurš ceļu pilotam lasīja angliski. Lai gan šāda veida pieredzes Lukjaņukam faktiski nebija bijis, sadarbība izvērtās ļoti veiksmīga.

Lukjaņuka/Magaleša ekipāža uzvarēja visos sešos ātrumposmos, finišā tuvākos sekotājus apsteidzot par vairāk nekā četrām minūtēm. Otro vietu rallijā guva Daniels Alonso Viljarons, kurš startēja ar “Ford Fiesta RS WRC”, kamēr trešo vietu izcīnīja cits vietējais sportists, Fēlikss Masijass, kurš savukārt brauca ar “Subaru Impreza WRX STi”.