Lietuvietis Jociuss jauno sezonu uzsāks “M-Sport” WRC komandā

17/01/2020 |

Foto: Facebook.com/deividas.jocius.90

Lietuviešu autosportists Deivids Jociuss jauno sezonu uzsāks ar startiem pasaules rallija čempionāta posmos, un ir kļuvis par “M-Sport World Rally Team” braucēju. Montekarlo un Zviedrijas rallijos viņš startēs britu rūpnīcā sagatavotu “Ford Fiesta WRC” sacīkšu auto.

Lai gan iepriekš tika paziņots, ka “M-Sport Ford” komandā 2020. gada WRC sezonā startēs Esapeka Lapi un Tēmu Suninens, kamēr atsevišķās sacīkstēs brauks Gass Grīnsmits, pirmajiem diviem posmiem tā pieteikusi ceturto ekipāžu.

Kopš pagājušās desmitgades vidus Jociuss startējis ar pilnpiedziņas mašīnām, galvenokārt “Mitsubishi Lancer Evo IX”, cīnoties galvenokārt sacīkstes savā dzimtenē Lietuvā, bet ik pa laikam bijis redzams arī braucot Latvijas rallijos. Tikai 2018. gadā sportists sāka startēt pasaules čempionātā, ar R2 klases priekšpiedziņas mašīnām aizvadot Montekarlo ralliju, bet pēc tam arī posmus Zviedrijā, Meksikā un Korsikā. Pērn viņš aizvadīja tikai Meksikas ralliju, atkal braucot ar R2 mašīnu, citās sacīkstēs sezonas laikā tā arī neparādoties.

Jociusa WRC mašīnas dizains:

39 gadus vecais Jociuss tagad debitēs WRC klasē. Zināms, ka šo iespēju viņš sedz no saviem līdzekļiem, taču formāli kļuvis par “M-Sport World Rally Team” pilotu, pagaidām uz pirmajiem diviem sezonas posmiem.

“Ceļš uz to bijis mans mūža darbs,” skaidro Jociuss. “Lai sasniegtu to, ir iztērēts milzum daudz naudas, bijuši lieli kritumi un pat avārija, kurā lauzu 13 kaulus. Tā kā visu savu dzīvi esmu tiecies pēc saviem mērķiem un sapņiem un nekad neesmu izvēlējies vieglāko ceļu, katra neveiksme vai kritika man ļauj kļūt stiprākam, un nemitīgs darbs ir ļāvis nokļūt tur, kur esmu šodien.”

Jociusa stūrmanis Montekarlo un Zviedrijas rallijos būs Mindaugs Varža, kurš iepriekšējos gados brauca kopā ar Martinu Samsonu un Egidiju Valeišu.

Jociusa WRC testi pagājušajā vasarā:

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool