Lietuvas rallija sezona startēs ar “Winter Rally”

12/12/2019 |

Foto: Vytautas Pilkauskas

Arī 2020. gada Lietuvas rallija sezona iesāksies ar sacensībām “Winter Rally”, kas 24. un 25. janvārī norisināsies Utenas un Molētu apkaimē. Savukārt kopumā Lietuvas čempionātā notiks seši posmi, viens no tiem Latvijā.

“Winter Rally” sacensības norisināsies divu dienu formātā, ar to oficiālo atklāšanu piektdienas, 24. janvāra vakarā, bet sestdien, 25. janvārī risināsies visi ātrumposmi. Šis būs vienīgais Lietuvā notiekošais ziemas rallijs sezonā.

Rallija bāzes vieta būs Utenas pilsēta, kas atrodas netālu no robežas ar Latviju. Rallijs būs tikai daļa no festivāla, kura ietvaros līdzjutējiem būs iespēja vērot arī citus izklaides pasākumus, piedalīties dažādās aktivitātēs, kā arī baudīt ēdienus un dzērienus.

Organizatori sola, ka sīkākas detaļas par sacensībām tiks atklātas tām tuvojoties, bet jau šobrīd mājaslapā “winterrally.lt” iespējams iegādāties ieejas biļetes uz ātrumposmiem, kas sacīkšu norises laikā būs par augstāku cenu.

“Winter Rally” sacensības norisināsies 14. reizi. Pirms gada tajās uzvarēja Eiropas rallija čempionāta bijušais dalībnieks, čehs Jaroslavs Orsāks ar “Ford Fiesta R5” automašīnu, savukārt divas uzvaras šeit guvis latviešu pilots Jānis Vorobjovs, kurš triumfēja 2010. un 2012. gadā, viena uzvara savukārt Anda Neikšāna kontā, kurš bija ātrākais 2011. gadā.

Kā ziņots, Lietuvas rallija čempionāta otrais posms norisināsies 8. februārī Gulbenē, rallija “Sarma 2020” ietvaros. Trešais posms būs “Rally Žemaitija”, kas notiks 5. un 6. jūnijā, pēc tam 14. un 15. augustā tiks aizvadīts “Samsonas Rally Rokiškis”, kas būs arī Latvijas rallija čempionāta sacīkstes, bet priekšpēdējais, piektais posms gaidāms 4. un 5. septembrī “Rally Elekstrenai” ietvaros. Čempionāts noslēgsies 25. un 26. septembrī ar “Rally Classic”.

2020. gada Lietuvas rallija čempionāta kalendārs:

Posms Norises laiks Rallijs Bāzes vieta
1. 24. un 25. janvāris Winter Rally Utena
2. 7. un 8. februāris Rally Sarma Gulbene
3. 5. un 6. jūnija Rally Žemaitija Ķelme
4. 14. un 15. augusts Samsonas Rally Rokiškis Rokišķi
5. 4. un 5. septembris Rally Elektrėnai Elektrēni
6. 25. un 26. augusts Rally Classic Druskininki
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool