Lietuvas rallija čempionāts sāksies ar tradicionālo “Winter Rally”

04/01/2019 |

Foto: Facebook.com/WinterRallyLithuania

Jau šī mēneša beigās, 25. un 26. janvārī rallija jaunā sezona startēs arī Lietuvā, kur šogad čempionāta ietvaros paredzēts aizvadīt sešus posmus. Viens no tiem risināsies Eiropas čempionāta sacensību ietvaros.

Lietuvas rallija čempionāts šogad iesāksies ar tradicionālajām “Winter Rally” ziemas sacīkstēm, kas atgriezušās pie divu dienu norises formāta. Piektdien, 25. janvārī tiks veikti pirmie četri ātrumposmi tumsas apstākļos, bet vēl astoņi notiks sestdien, 26. janvārī pa dienu. Šīs sacīkstes, kas notiks Utenas apkaimē, tiks vērtētas Lietuvas rallija un rallijsprinta čempionātu ieskaitēs.

Pēc tam Lietuvas rallija dzīvē gaidāms visai ilgs pārtraukums, jo otrais posms būs vien vasarā – 14. un 15. jūnijā Ķelmē. Tikai divas nedēļas vēlāk, 28. un 29. jūnijā Polijā, Mikolajkos notiks Eiropas rallija čempionāta sacensības “PZM Rajd Polski”, kas reizē būs arī Polijas un Lietuvas čempionātu posms.

Lietuvas čempionāta ceturtais posms risināsies 12. un 13. jūlijā Elektrēnos, kur ieradīsies arī Polijas čempionāta braucēji. Pēc tam sekos rallijs Rokišķos 9. un 10. augustā, bet sezonas finišs tiks sasniegts 4. un 5. oktobrī Druskininkos ar iecienīto “Rally Classic”.

Lietuvas čempionāta aizvadītajā sezonā pie godalgām tika arī latviešu sportisti. LARČ1 ieskaitē par Lietuvas čempionu kļuva Andris Mālnieks, kurš pērn lasīja stenogrammu vietējam pilotam Vaidotam Žalam – viņiem vēl arī otrā vieta 4WD absolūtajā ieskaitē. Tikmēr LARČ5 grupā otro vietu un 2WD kopējā vērtējumā trešo vietu pērn Lietuvā izcīnīja Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis.

2019. gada Lietuvas rallija čempionāta kalendārs:

Posms Datums Rallijs Norises vieta
1. 25. un 26. janvāris Winter Rally Utena, Lietuva
2. 14. un 15. jūnijs Rally Kelmė Ķelme, Lietuva
3. 28. un 29. jūnijs PZM Rajd Polski (Rally Poland) Mikolajki, Polija
4. 12. un 13. jūlijs Rally Elektrėnai Elektrēni, Lietuva
5. 9. un 10. augusts Rally Rokiškis Rikišķi, Lietuva
6. 4. un 5. oktobris Rally Classic Druskininki, Lietuva
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool