Lēbs: “Vairs neesmu tik ātrs kā agrāk”

04/01/2019 |

Foto: Hyundai Motorsport

Deviņkārtējais WRC čempions Sebastjēns Lēbs pavēstījis, ka noslēdzis līgumu ar “Hyundai” komandu, labi apzinoties, ka viņam būs jāspēlē palīga loma vienības vadošajam pilotam Tjerī Noivilam. Veterāns turklāt saka, ka to darīs ar prieku.

Lēbs pasaules rallija čempionātā atgriezīsies pēc vairāku gadu pārtraukuma, “Hyundai” sastāvā startējot pirmo reizi. Līdz šim viņš nekad nav bijis “ieročnesējs” kādam citam sportistam, pat tad, ja konkurence bijusi liela, taču šoreiz būs citādi, jo Lēba programmā ir tikai seši posmi, kamēr Noivils un Andreass Mikelsens aizvadīs pilnu sezonu, līdz ar to cīnoties par titulu individuālajā ieskaitē.

“Jau ilgu laiku esmu bijis pirmā numura statusā, vai vismaz gājis un cīnījies par uzvarām,” stāsta Lēbs, kurš iepriekšējās sezonas pavadīja pasaules rallijkrosa čempionātā. “Pat tad, kad atklāju Dakaras ralliju un rallijkrosu, mērķis bija būs visiem priekšā. Tagad, kad esmu “Hyundai” pilots, mana misija būs palīdzēt komandai iegūt Konstruktoru kausu un būt par atbalstu Tjerī, kurš ir pirmais numurs komandā. Komandas nostāja ir skaidra, un man nekas nav pret to iebilstams.”

Pērn Lēbs startēja dažos WRC rallijos un pierādīja, ka aizvien ir viens no ātrākajiem, gūstot uzvaru Spānijas posmā. Pats gan viņš uzskata, ka iemaņas zināmā mērā ir zaudējis.

“Regulāri startēt rallijā beidzu pirms pieciem gadiem,” viņš saka. “Man vairs nav tāda ātruma kā pašreizējiem pilotiem, arī tādu zināšanu par ralliju kopumā kā viņiem. Tas, ka tāda rūpnīca kā “Hyundai” man uzticas, jau vien ir lieliski, tādēļ ar prieku pieņemu, ka būšu otrā vai trešā numura lomā, braucot sacīkstēs ar mazāku spiedienu, prieka pēc un ar mērķi iegūt punktus.”

Neskatoties uz šiem izteikumiem, Lēbs sola, ka arī turpmāk brauks iespējami ātri: “Tiklīdz uzvilkšu ķiveri, darīšu visu, lai sasniegtu maksimālo rezultātu, tāpat kā vienmēr. Tomēr mana pieeja būs citāda.”

Sezonu Lēbs sāks jau Montekarlo rallijā, bet pēc tam būs redzams uz starta Zviedrijā un Korsikā.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool